Reklama:


Jazda pod wpływem alkoholu, pościg i narkotyki. Intensywny weekend chorzowskiej drogówki

Jazda pod wpływem alkoholu, pościg i narkotyki. Intensywny weekend chorzowskiej drogówki
Motocyklista próbował ucieczki - bezskuteczenie.fot. KMP Chorzów

Miniony weekend oznaczał dla policjantów z chorzowskiej drogówki pełne ręce roboty. Niestety nie obyło się bez zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców.

Swoją wytężoną służbę mundurowi rozpoczęli w ubiegły piątek od działań „Prędkość”. Funkcjonariusze odnotowali aż 101 wykroczeń, a 96 z nich dotyczyło przekroczenia prędkości. Dla jednego z kontrolowanych było to już kolejne naruszenie przepisów.

– Przekroczenie prędkości o 35 km/h poskutkowało karą w ramach tzw. recydywy. 31-letni kierowca volkswagena został ukarany mandatem w kwocie 1600 zł – relacjonuje policja.

W kolejnych dniach mundurowi skoncentrowali się na badaniu trzeźwości kierujących. W sobotę w ich ręce wpadł mężczyzna, który w wydychanym powietrzu miał 0,8 promila alkoholu. Zdecydowanie więcej działo się w niedzielę. Najpierw 32-latek z Opola został zatrzymany z uwagi na jazdę po spożyciu. Następnie na radarze funkcjonariuszy znalazł się motocyklista. Mężczyzna próbował ucieczki, ale po krótkim pościgu także został poddany badaniu. Te wykazało, że miał aż 2,3 promila w organizmie.

Ostatni z zatrzymanych wpadł przez przekroczenie prędkości. Policjanci natychmiast wyczuli, że we wnętrzu pojazdu unosi się zapach marihuany. Badania narkotesterem potwierdziło przypuszczenia. Następnie stróże prawa znaleźli niedozwoloną substancję u przewożonej pasażerki.

Pasażerka miała przy sobie marihuanę. fot. KMP Chorzów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości