Reklama:


Wystawa „Tam a nazod” została odwołana. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie i miejscu

Wystawa „Tam a nazod” została odwołana. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie i miejscu
Kibice muszą poczekać na wystawę, która zgodnie z zapewnieniami ma odbyć się w innym terminie.fot. Wielki Ruch

Jutro miała odbyć się wyjątkowa wystawa dotycząca chorzowskiego Ruchu. Niestety wydarzenie zostanie przeniesiona na inny termin, a przede wszystkim w inne miejsce.

Wystawa „Tam a nazod” zapowiadana przez Stowarzyszenie „Wielki Ruch” miała zaprezentować odbiorcom zdjęcia autorstwa pochodzącego z Chorzowa Tomasza Stefanika, który w latach 2011 – 2022 był fotografem klubowym Niebieskich. Przedstawione miały zostać prace, które streszczają historię trzech spadków, a także trzech awansów Ruchu na przestrzeni ostatnich 6 lat.

Wydarzenie miało rozpocząć się jutro, tj. 17 sierpnia br., o godzinie 10.00 wernisażem w Oddziale Historii Miasta i Regionu Muzeum Hutnictwa przy ul. Powstańców 25. Fotografie miały być natomiast dostępne dla zwiedzających do końca miesiąca. Dziś Stowarzyszenie „Wielki Ruch” opublikowało komunikat, w którym poinformowało o odwołaniu wystawy i przeniesienia jej w inne miejsce. W tekście czytamy, że powodem jest wycofanie przez Muzeum Hutnictwa części zdjęć z ekspozycji.

Muzeum Hutnictwa odpowiedziało na wspomniany komunikat. Czytamy w nim, że kością niezgody było 7 z 81 fotografii. Miały one przedstawiać zamieszki kibiców z policją, które są naruszeniem obowiązującego prawa i miały nie zawierać odpowiedniego komentarza. Podpisana umowa pomiędzy stowarzyszeniem, a muzeum miała dawać gospodarzowi obiektu możliwość wprowadzania korekt.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości