Reklama:


Powrót do szkoły. Czego nie może zabraknąć w plecaku?

Powrót do szkoły. Czego nie może zabraknąć w plecaku?

Zanim dziecko wróci do szkoły, warto zadbać o to, żeby skompletować szkolną wyprawkę. Dzięki temu unikniesz konieczności dokupywania różnych produktów zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Jeżeli twoja pociecha będzie szła do ósmej klasy podstawówki, to koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy posiadasz wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria!

Podstawowe wyposażenie każdego ucznia – książki i zeszyty

Pierwszą kategorią produktów, którą warto się zainteresować, są podręczniki. Dzieci, które idą do ostatniej klasy szkoły podstawowej, z pewnością dostaną wykaz podręczników z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu będziesz mieć czas, żeby móc zastanowić się, czy chcesz kupować nowe książki, czy też może wolisz zajrzeć do antykwariatu lub kupić podręczniki od dzieci ze starszego rocznika. Kupowanie używanych książek pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy, dlatego warto zainteresować się tą opcją. Szczególnie jeśli masz więcej niż jedno dziecko. Wówczas wydatki związane z kupnem podręczników potrafią być sporym obciążeniem dla budżetu.

Jeżeli twoje dziecko będzie uczęszczać na religię, nie zapomnij o kupieniu podręczników na ten przedmiot. Wśród popularnych książek do religii, dedykowanych ósmoklasistom znajduje się m.in. Religia klasa 8. Kompletując podręczniki, warto od razu sprawdzić stan zeszytów. Może się bowiem okazać, że twoje dziecko ma dużo niezapisanych zeszytów z poprzednich lat, które z powodzeniem będzie mogło wykorzystać w ósmej klasie. Upewnij się jednak, że twoja pociecha ma takie same przedmioty jak w ubiegłych latach – jeżeli coś się zmieni i np. w ostatniej klasie dziecko będzie miało muzykę po raz pierwszy, to siłą rzeczy będzie ono potrzebowało nowego zeszytu.

Akcesoria papiernicze i artykuły plastyczne

W toku edukacji zmieniają się wymagania odnośnie niezbędnych przyborów papierniczych i akcesoriów plastycznych. Dlatego też, zanim twoje dziecko rozpocznie ostatnią klasę podstawówki, upewnij się, że ma ono wszystkie potrzebne artykuły papiernicze, takie jak długopisy, ołówki, mazaki, zakreślacze, gumki do ścierania itd. Jeżeli dziecko ma mieć w ósmej klasie jakieś przedmioty techniczne lub artystyczne, to dowiedz się, co będzie mu potrzebne. Częstymi artykułami plastycznymi, które przydają się na zajęciach plastycznych, są różnego rodzaju bloki (m.in. techniczne oraz z kolorowymi kartkami), plastelina, pastele oraz bibuła.

WF, zajęcia na basenie oraz obuwie na zmianę

Dzieci w wieku szkolnym szybko rosną, dlatego, zanim twoja pociecha rozpocznie kolejny rok szkolny, upewnij się, że ma ona odpowiednich rozmiarów strój na WF, obuwie na zmianę oraz ewentualny strój na basen. Z zakupem tego typu produktów warto poczekać na koniec sierpnia, nie tylko dlatego, że wówczas stosunkowo łatwo znaleźć różnego rodzaju wyprzedaże, ale również dlatego, że wiele dzieci dość intensywnie rośnie w czasie wakacji. Mogłoby się więc okazać, że ubrania, buty, strój kąpielowy lub kąpielówki, kupione w czerwcu, we wrześniu okażą się za małe. Jeżeli twoja pociecha uczęszcza na basen, to pamiętaj, że oprócz stroju kąpielowego potrzebny będzie również ręcznik, czepek, okularki, klapki oraz torba lub worek.

Co jeszcze powinno znaleźć się w plecaku ósmoklasisty?

Podręczniki, zeszyty, piórnik z odpowiednim wyposażeniem, buty na zmianę, strój na WF – to absolutna podstawa, w którą powinien być wyposażony każdy uczeń. Oprócz tego warto rozważyć zakup:

  • kubka termicznego, który przyda się szczególnie w sezonie jesienno-zimowym,
  • karteczek samoprzylepnych, które umożliwią robienie szybkich notatek,
  • znaczników, dzięki którym dziecko z łatwością będzie odnajdywać w podręcznikach najważniejsze informacje,
  • repetytoria oraz zeszyty ćwiczeń, które umożliwią twojemu dziecku przygotowanie się do egzaminów ósmoklasisty,
  • wielorazową butelkę na wodę – nawodnienie organizmu jest bardzo istotne, a noszenie wielorazowej butelki jest bardziej przyjazne środowisku, niż kupowanie wody w jednorazowych, plastikowych butelkach,
  • planer/kalendarz – przyda się szczególnie tym dzieciom, które oprócz chodzenia do szkoły, uczęszczają na różnego rodzaju zajęcia dodatkowe, trenują jakiś sport lub z jakiegoś innego powodu mają dużo na głowie i mogą potrzebować wsparcia w pamiętaniu o różnych rzeczach.

– Artykuł sponsorowany

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości