Reklama:


W chałupie zielarki – etnospacer w skansenie w najbliższą niedzielę

W chałupie zielarki – etnospacer w skansenie w najbliższą niedzielę
Etnospacer to ciekawa opcja na spędzenie czasu.fot. MGPE w Chorzowie

Zakamarki na co dzień niedostępne dla zwiedzających, opowieści o ziołach, przygotowanie zielników, quiz dla najmłodszych –  już w najbliższą niedzielę 27 sierpnia o godz.12.00 Muzeum „Górnośląski park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza na etnospacer pt.: „W chałupie zielarki”. Co czeka na gości? Odwiedziny chałupy z Kaliny, gdzie mieści się ekspozycja zielarki. Będzie to również niepowtarzalna okazja

Zakamarki na co dzień niedostępne dla zwiedzających, opowieści o ziołach, przygotowanie zielników, quiz dla najmłodszych –  już w najbliższą niedzielę 27 sierpnia o godz.12.00 Muzeum „Górnośląski park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza na etnospacer pt.: „W chałupie zielarki”.


Co czeka na gości? Odwiedziny chałupy z Kaliny, gdzie mieści się ekspozycja zielarki. Będzie to również niepowtarzalna okazja do odkrycia tajemnic skrywanych przez zamieszkującą tam niegdyś zielarkę. Dla najmłodszych przygotowano quiz o ziołach. Będą również warsztaty tworzenia zielników – na przygotowanych arkuszach będzie można wyklejać gałązki zebranych  w naszym skansenie roślin. Uczestnicy dowiedzą się do czego w medycynie służyły poszczególne zioła, w jaki sposób przyrządzano leki, wywary, wyciągi, nalewki czy maści.

Koszt uczestnictwa w wycieczce to 25 zł od osoby. Specjalne bilety można zakupić online – TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona – kiedy pula biletów się wyczerpie nie będzie możliwości dodania kolejnych.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości