Reklama:


Większa rywalizacja o miejsce w bramce Ruchu? Niebiescy spoglądają w stronę golkipera Legii

Większa rywalizacja o miejsce w bramce Ruchu? Niebiescy spoglądają w stronę golkipera Legii
Czy Ruch Chorzów potrzebuje kolejnego bramkarza?fot. Legia Warszawa

Rywalizacja o miejsce w bramce Ruchu Chorzów może stać się jeszcze bardziej zacięta. Jak podaje dziennikarz Tomasz Włodaczyk Niebiescy starają się sprowadzić bramkarza z Legii Warszawa.

Obecnie drużyna Ruchu Chorzów zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 4 punktów. Niebiescy do tej pory przegrali z Zagłębiem Lubin, Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. Dotychczasowy dorobek udało się uzbierać dzięki wygranej z ŁKS-em Łódź i remisowi z Wartą Poznań.

Początek sezonu jest niezwykle gorący jeżeli chodzi o obsadę bramki 14-krotnego Mistrza Polski. Najpierw trener Jarosław Skrobacz zdecydował się postawić na Jakuba Bieleckiego, jednak po przegranej z Legią między słupki wskoczył Michał Buchalik, który rozegrał mecz z Wartą, a także Jagiellonią. Łącznie pierwszy z nich wpuścił 4 gole, a drugi 3, choć warto zwrócić uwagę na fakt, że tylko „Bielowi” udało się zachować czyste konto w meczu z ŁKS-em.

Kibice z zaciekawieniem śledzą walkę o występy na tej pozycji, szczególnie po emocjonalnej wypowiedzi Bieleckiego, który w kulisach stwierdził, że najważniejsze jest dobro drużyny. Po tej deklaracji otrzymał mnóstwo słów wsparcia od fanów.

Trzeci do rywalizacji?

Jak wynika z najnowszych doniesień konkurencja o bycie „numerem 1” może jeszcze bardziej wzrosnąć. Jak podaje dziennikarz Tomasz Włodarczyk na łamach portalu Meczyki.pl Ruch zainteresowany jest sprowadzeniem do siebie 21-letniego bramkarza Legii Warszawa – Cezarego Miszty.

Golkiper nie ma aktualnie szans na występy w stołecznym klubie, bowiem podstawowym golkiperem jest Kacper Tobiasz, a jego zmiennikiem Dominik Hładun.

– Według naszych informacji temat jest rozwojowy, ale jeszcze nie zamknięty. Wydaje się jednak bardzo możliwe, że wszystkie strony dojdą wkrótce do porozumienia – informuje Tomasz Włodarczyk za pośrednictwem portalu Meczyki.pl.

Bramkarz miałby trafić na Cichą na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości