Reklama:


„Szukamy różnych rozwiązań, boimy się wziąć odpowiedzialność”. Wypowiedzi po meczu Piast – Ruch

„Szukamy różnych rozwiązań, boimy się wziąć odpowiedzialność”. Wypowiedzi po meczu Piast – Ruch
Trener Ruchu Chorzów jasno określił problem z jakim zmaga się jego drużyna.fot. Marcin Bulanda - PressFocus

Za drużyną Ruchu Chorzów kolejny ligowy mecz. Niebiescy zremisowali na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:0. Spotkanie ocenili trenerzy oraz zawodnicy obu zespołów.

Jarosław Skrobacz – trener Ruchu Chorzów

Trudne spotkanie dla nas, ale takiego się spodziewaliśmy. Możemy mieć troszeczkę uwag do siebie, bo cały czas jeszcze mamy taki spory problem momentami, kiedy ciężko walczymy o piłkę, w końcu ją zdobywamy i następnie brakuje nam spokoju, opanowania i bardzo szybko ją ponownie tracimy. Tak było chociażby w końcówce pierwszej połowy. Cały czas też ciąży coś na nas, mamy z tym problem, że nie kończymy akcji strzałem. Szukamy różnych rozwiązań, boimy się wziąć odpowiedzialności. Ubolewamy nad tym, cały czas o tym rozmawiamy, próbujemy zmienić, jednak przychodzi mecz i wygląda to zupełnie inaczej. Dziękuję zawodnikom za włożony trud w to spotkanie. Zdobyliśmy punkt i trzeba go bardzo cenić. Zdobywamy go po ciężkim boju, ale też realizowaliśmy nasze założenia w ogromnych fragmentach tego meczu.


Aleksandar Vuković – trener Piasta Gliwice

Spotkanie tak trudne, jak się spodziewaliśmy. Ruch po kilku słabszych spotkaniach na pewno był zmobilizowany, żeby dzisiaj zagrać lepiej. Zmienił ustawienie, bronił się z dużą determinacją, przez co nie było łatwo kreować sytuacje przy tak grającej defensywie całego zespołu. Aczkolwiek wykreowaliśmy tych sytuacji wystarczająco, żeby wygrać nie jedno spotkanie. Jak oglądam spotkania Ekstraklasy to widzę bardzo dziwne bramki, chociażby gol strzelony Ruchowi przez Jagiellonię. My natomiast nie możemy strzelić w bardzo dogodnych sytuacjach, co na pewno jest dla nas frustrujące, bo czujemy niedosyt, że z meczów zremisowanych bierzemy mniej, niż moglibyśmy wziąć. Z drugiej strony piłka jest taka, że dzisiaj Ruch z 2-3 kontr, które miał, mógł też zdobyć gola, może i zwycięskiego. Koniec końców trzeba przyjąć ten remis jako kolejną zdobycz i walczyć dalej.

Michał Buchalik – Ruch Chorzów

Bohaterem jest cała drużyna. Można powiedzieć, że mamy punkt, który wszyscy szanujemy. My w każdym meczu szarpiemy, walczymy i to pewnie widać. Musimy tych punktów zbierać jak najwięcej, bo wiadomo, że mecze uciekają. Wydaje mi się, że potrzebujemy troszeczkę czasu, żeby poznać dokładnie ligę. My uczulamy się przed każdym spotkaniem, że każdy musi z siebie dać 150%. Jeżeli tak nie ma, to nie da się wygrać spotkania. To widać po tych sześciu kolejkach, że my naprawdę musimy się wypruć do zera, żeby zapunktować. Mam nadzieję, że w końcu upragnione zwycięstwo przyjdzie.

Paweł Baranowski – Ruch Chorzów

To był ciężki mecz z bardzo dobrym przeciwnikiem. Musimy ten remis uszanować, bo Piast stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, żeby strzelić, ale zawsze ktoś z defensywy stawał na wysokości zadania. Zagraliśmy na zero i to jest na pewno budujące. Nie możemy być jednak do końca zadowoleni z tego rezultatu bo przyjechaliśmy tu z nastawieniem

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości