Reklama:


Chorzowski ZUS i FAZON dla osób z niepełnosprawnością

Chorzowski ZUS i FAZON dla osób z niepełnosprawnością
Wydarzenie odbędzie się w siedzibie chorzowskiego oddziału ZUS.fot. archiwum

Kilkunastu pracodawców i stoiska z poradami dla osób z niepełnosprawnością – to wspólna inicjatywa oddziału ZUS w Chorzowie i Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Już czwartek (7 września) od godz. 9:00 do 13:00 w siedzibie chorzowskiego ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45 osoby z niepełnosprawnością będą mogły wziąć udział w Giełdzie Pracy.

Czwartkowa Giełda Pracy to wspólna akcja miejscowego ZUS i Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

– Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia w czwartek chorzowskiego oddziału ZUS. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie osób z niepełnosprawnością w poszukiwaniu pracy. Warto przyjść i zapoznać się z ofertą kilkunastu pracodawców, którzy wychodzą z bogatym wachlarzem propozycji zatrudnienia. Jako pracodawca i instytucja spełniająca najwyższe standardy w tym zakresie zaprezentuje się również Zakład Ubezpieczeń Społecznych – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Organizatorzy są przekonani, że wymierne owoce spotkania zbiorą dwie strony. Pracodawcy znajdą poszukiwanych pracowników, a chętni do pracy upragnione zajęcie.

Osoby, które odwiedzą w czwartek Giełdę Pracy będą mogły przy okazji zapytać pracowników sali obsługi klientów oddziału ZUS w Chorzowie o zasiłki czy świadczenia rentowe. Ponadto eksperci ZUS wyjaśnią jak działa bezpłatna rehabilitacja z ZUS oraz wskażą zalety aplikacji mobilnej mZUS.

Wydarzenie wpisuje się w ciąg wrześniowych wydarzeń w ramach Dni Osób z Niepełnosprawnością.

Aktywność śląskich placówek ZUS nie kończy się na współorganizowaniu Giełdy Pracy w Chorzowie. Przez cały wrzesień ZUS w regionie organizuje dyżury i konsultacje telefoniczne m.in. o świadczeniach z jakich mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością.

Więcej o inicjatywach placówek ZUS w województwie śląskim na rzecz osób z niepełnosprawnościami i harmonogramie wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości