Reklama:


Decyzja zapadła. Były zawodnik Ruchu Chorzów poprowadzi Reprezentację Polski

Decyzja zapadła. Były zawodnik Ruchu Chorzów poprowadzi Reprezentację Polski
Dla Probierza jest to z pewnością najważniejsza misja w zawodowej karierze.fot. PZPN

Na wybór nie musieliśmy długo czekać. Biało – Czerwoni mają nowego selekcjonera, który ma poprowadzić kadrę minimum do 2026 roku.

W ostatnim czasie atmosfera wokół drużyny narodowej była daleka od pozytywnej. Kłopoty pozasportowe, wywiad Roberta Lewandowskie, a przede wszystkim fatalne wyniki w eliminacjach do Mistrzostw Europy doprowadziły do kolejnych ważny decyzji w PZPN-ie. Prezes Cezary Kulesza zdecydował się po ostatnim zgrupowaniu na zakończanie współpracy z Fernando Santosem.

Reprezentację poprowadzi trener ze Śląska

Wybór nowego selekcjonera od wspomnianego zwolnienia Portugalczyka był jednym z głównych tematów w przestrzeni publicznej. Media wykreowały dwóch głównych kandydatów – Marka Papszuna, a także Michała Probierza.

Dziś rano Cezary Kulesza za pośrednictwem Twittera poinformował, że to właśnie drugi z wymienionych szkoleniowców obejmie stery Biało – Czerwonych. Kontrakt z urodzonym w Bytomiu trenerem został podpisany do 2026 roku i zakłada poprowadzenie kadry do zakończenia eliminacji do Mistrzostw Świata w Kanadzie, Meksyku i USA. W przypadku zakwalifikowania się do turnieju władze związku zakładają przedłużenie potencjalnej współpracy.

– Bardzo proszę o to, żebyśmy wspólnie razem osiągnęli cel i żebyśmy razem dążyli do odbudowy reprezentacji i byli z niej dumni – mówił Michał Probierz podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – Chcę żeby zawodnicy przyjeżdżali na kadrę z wielką przyjemnością i walczyli dla Polski – dodaje.

Michał Probierz oprócz śląskich korzeni, ma także związki z Chorzowem. W latach 1990 – 1993 występował w barwach Ruchu. Karierę szkoleniową rozpoczął jeszcze w trakcie czynnej gry. Do największych osiągnięć trenerskich z całą pewnością należy zaliczyć zdobycie Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok, Superpucharu, a także wicemistrzostwa. W ostatnim okresie Probierz pełnił funkcję selekcjonera U’21, pod wodzą którego kolejne występy w narodowych barwach zaliczył Tomasz Wójtowicz.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości