Reklama:


Każdy może zasadzić różę w Parku Śląskim. Akcja „Zielone działanie: Sadzenie dla przyszłości” już w najbliższy weekend

Każdy może zasadzić różę w Parku Śląskim. Akcja „Zielone działanie: Sadzenie dla przyszłości” już w najbliższy weekend

Krokusy, przebiśniegi, irysy i róże – w najbliższy weekend, 22 i 23 września, w Parku Śląskim oficjalnie rozpoczną się tegoroczne nasadzenia, dzięki którym przybędzie tutaj ponad dwadzieścia tysięcy roślin. „Zielone działanie: Sadzenie dla przyszłości” wpisuje się w cykl działań Parku Śląskiego mających na celu sadzenie drzew oraz kwiatów wspólnie z mieszkańcami regionu. Wydarzenie towarzyszy jesiennej edycji Parkowego Kiermaszu Kwiatowego, który potrwa do niedzieli, 24 września br.

Wszystko rozpocznie się w piątek (22 września). Nasadzenia obejmą teren wzdłuż klonów Alei Zielonej Łąki. Dzieci ze szkół i przedszkoli biorące udział w akcji będą mogły posadzić cebulki krokusów i przebiśniegów, w specjalnie przygotowanych w tym celu otworach w ziemi na cebule kwiatowe. W sumie zasadzonych zostanie około 20 tysięcy cebulek, które wiosną stworzą łąkę kwietną z krokusów. Dodatkowo każda grupa małych ogrodników będzie miała możliwość umieszczenia przygotowanej własnoręcznie pamiątkowej tabliczki w miejscu posadzenia kwiatów.

Z kolei w sobotę (23 września) każdy będzie mógł okazję zasadzić swoją własną różę w Parku Śląskim. W ramach akcji „Zielone działanie: Sadzenie dla przyszłości” z firmą Ebicom zasadzonych zostanie ponad 700 krzewów różanych, które oprócz ozdoby stanowić będą przyjazne środowisko dla pszczół. Sadzenie odbywać się będzie na rabatach przy Alei Ziętka. Każdy uczestnik akcji otrzyma niezbędne materiały, takie jak sadzonki, a także wsparcie i wskazówki dotyczące prawidłowego sadzenia i pielęgnacji roślin. Dzięki temu będzie można dokładnie zadbać o nowo posadzone krzewy, aby mogły się rozwijać i ozdabiać przestrzeń Parku Śląskiego przyszłoroczną wiosną i latem. Warto zabrać ze sobą rękawice, a także obuwie robocze.

– Sobotnia akcja pozwoli nam wymienić jedną z rabat różanych znajdujących się na zewnątrz Rosarium na nową różę. Poprzednia odmiana róż ze względu na dużą podatność na choroby zostanie wymieniona na odmianę certyfikowaną ADR. Dzięki temu nowe róże będą zdrowsze i nie będą wymagały stosowania częstych zabiegów ochrony roślin zwłaszcza przed chorobami róż – mówi Łukasz Drozd, specjalista ds. zieleni w Parku Śląskim. – Dzięki inicjatywie zakupu roślin i wspólnego sadzenia ich przez firmę Ebicom każdy z nas będzie mógł wziąć udział w tej akcji z pomocą ogrodników Parku Śląskiego – dodaje.

Wydarzenie towarzyszy jesiennej edycji Parkowego Kiermaszu Kwiatowego, który potrwa cały weekend 22-24 września br., przy Alei Głównej tuż przy napisie świetlnym. W programie tegorocznej edycji kiermaszu znajdą się również ekologiczne gry i konkursy przygotowane przez Fundację Park Śląsk. W trakcie wydarzenia będzie możliwość zakupu roślin, produktów rękodzielniczych oraz specjałów serwowanych przez lokalną gastronomię. Kiermasz to również okazja na poznanie Parku Śląskiego i jego flory pod okiem parkowego ogrodnika.

Na uczestników czekać będzie również gra terenowa, której tematem przewodnim będą kwiaty kryjące w sobie niezliczone detale i tajemnice. Kwiatowa Gra Terenowa zaplanowana jest na sobotę (23.09). Rejestracja uczestników odbywać się będzie w godzinach 11.00-12:00, przy Dyrekcji Parku Śląskiego przy Alei Różanej 2. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 21 września br., drogą mailową na adres: marketing@parkslaski.pl.

Niebawem, dzięki planowanym nasadzeniom, parkowa przyroda wzbogaci się także o nowe krzewy i drzewa. Akcja sadzenia drzew w Parku Śląskim zaplanowana jest w październiku tego roku.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości