Reklama:


Przed nami kolejny etnospacer. „Wielkie mozoły, nim miód zniosą pszczoły”

Przed nami kolejny etnospacer. „Wielkie mozoły, nim miód zniosą pszczoły”
W skansenie będzie można spędzić ponownie czas w ciekawy sposób.fot. MGPE w Chorzowie

W najbliższą niedzielę 24 września o godzinie 12.00 w ramach etnospaceru wraz ze skansenowymi przewodnikami poznamy fascynujący świat pszczół

W trakcie wycieczki uczestnicy dowiedzą się, jak dawniej zbierano miód i jakie znaczenie miały pszczoły w życiu wiejskim, dlaczego zapylacze, w tym nasze pszczoły, są tak niezwykle ważne dla ekosystemu. Będzie można także poznać różne gatunki owadów pomagających roślinom rosnąć a owocom dojrzeć oraz jakie rośliny są ulubionymi źródłami nektaru i pyłku pszczół. Uczestnicy wyprawy dowiedzą się, jakie zadania pełnią królowa, robotnice i trutnie.

Spacerując po skansenie odwiedzimy dawne ule, poznamy narzędzia pszczelarza oraz  dowiemy się, jak zmieniały się metody pszczelarstwa na przestrzeni lat.

Na zakończenie każdy uczestnik samodzielnie wykona świece z prawdziwego wosku pszczelego, który kiedyś służył do oświetlania domów i kościołów – będzie to idealna pamiątka z naszej niezwykłej przygody.

Koszt uczestnictwa w wycieczce to 25 zł od osoby. Specjalne bilety można zakupić online. Liczba miejsc jest ograniczona – kiedy pula biletów się wyczerpie nie będzie możliwości dodania kolejnych miejsc.

Startujemy w niedzielę 24 września o godzinie 12.00 przy wejściu do skansenu

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości