Reklama:


Trwają zapisy na edycję zimową programów edukacji  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Trwają zapisy na edycję zimową programów edukacji  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach
Oferta zajęć przedstawiona przez uniwersytet prezentuje się naprawdę ciekawie.fot. UE

Każdego roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbywają się dwie edycje bezpłatnych programów edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, Ekonomia dla Liceum i Technikum) oraz dwie edycje Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku – dla seniorów. Liczba miejsc jest ograniczona. Nabór co roku na każdą z edycji programów odbywa się oddzielnie: we wrześniu – na semestr zimowy (obecna rekrutacja), a na przełomie lutego i marca – na semestr letni.

EUD – dla uczniów klas 4., 5. i 6. szkół podstawowych

Zapisy na zimową edycję 2023/2024 Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Katowicach (EUD) potrwają do 30 września 2023 r.

Edycja EUD obejmuje 6 spotkań, które będą się odbywały stacjonarnie w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w okresie od października do grudnia br. Młodzi studenci będą uczyć się m.in. o copywritingu, automatyzacji i robotyzacji, budowaniu własnego biznesu, rozwijaniu talentów, inwestowaniu i oszczędzaniu, a także o szybkości rozwoju krajów. Pierwsze zajęcia dla dzieci odbędą się 9 października (poniedziałek) w godz. 18:00-19:30.

W czasie spotkań dla dzieci równolegle będą odbywały się wykłady dla ich rodziców i opiekunów. Wśród tematów znajdą się m.in.: jak rozmawiać o kryzysie, czy można „nauczyć się” inteligencji, o manipulacji i perswazji, o rozwiązywaniu konfliktów wśród nastolatków, o przedsiębiorczości oraz o zawodach i kompetencjach przyszłości.

Program (tematy zajęć) dla dzieci: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/program/index/id/1/edycja/58/uczelnia/2

Program dla rodziców i opiekunów: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/program/index/id/2/edycja/58/uczelnia/2

Formularz do zapisu na zajęciahttps://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2

ELiT – dla uczniów liceów i techników

Zapisy na zimową edycję w roku akademickim 2023/2024 dla dotychczasowych i nowych uczestników bezpłatnego programu edukacyjnego Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT) potrwają do 1 października 2023 r.

Autorski projekt Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ma na celu popularyzowanie wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród młodzieży. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w systemie semestralnym, z których każdy obejmuje co najmniej 6 spotkań w formie interaktywnych wykładów i warsztatów trwających 90 – 120 minut. 

Rejestracja uczestników odbywa się za pomocą dostępnego na stronie formularza zgłoszeniowego: https://www.ue.katowice.pl/jednostki/elit/formularz-rejestracyjny.html

Pierwsze zajęcia dla młodzieży odbędą się 2 października (poniedziałek) o godz. 17:30 w auli CNTI, budynek Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przy ul. Bogucickiej 5.

Strona ELiT: https://www.ue.katowice.pl/jednostki/elit.html

Uniwersytet Ekonomiczny Trzeciego Wieku (UETW) – dla seniorów

Trwa rekrutacja na Uniwersytet Ekonomiczny Trzeciego Wieku (UETW) w roku akademickim 2023/2024. Uczelnia zachęca Seniorów do zapisów w siedzibie Biura UETW, mieszczącego się przy ul. 1 Maja 47, budynek E, pok. 2L w terminie  do 30 września 2023 r. w godz. 10:00 – 14:00 (w środę 27 września 2023 r. w godz. 10:00-17:00).

Kontakt telefoniczny do Biura UETW: +48 32 257 7021+48 32 257 7019 oraz +48 32 257 7829

Na zajęcia UETW można zapisać się także poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://www.ue.katowice.pl/kandydaci/uetw/formularz-zgloszeniowy.html

Inauguracja roku akademickiego UETW odbędzie się 12 października (czwartek) o godz. 16:00, w auli A, budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przy ul. Bogucickiej 3.

Strona UETW: https://www.ue.katowice.pl/kandydaci/uetw.html

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości