Reklama:


Weekend seniora z kulturą w chorzowskim skansenie

Weekend seniora z kulturą w chorzowskim skansenie
Akcja dla seniorów już w najbliższy weekend.fot. MGPE w Chorzowie

Już niebawem z wyjątkowej oferty w chorzowskim skansenie będą mogli skorzystać seniorzy. Co zostało dla nich przygotowane?

W dniach od 29 września do 1 października 2023 r. po raz dziesiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą”. Celem akcji jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju w tym Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych przypadającego 1 października skansen przygotował długi weekend pełen atrakcji! Wszyscy seniorzy będą mogli skorzystać ze specjalnego biletu w cenie 6 zł od osoby.

Od piątku do niedzieli muzeum zaprasza seniorów na zwiedzanie skansenu meleksem czyli elektrycznym pojazdem. Osoby zainteresowane powinny przybyć na godzinę 12.00 gdzie czekał będzie na nich przewodnik. W pojeździe maksymalnie mieści się 12 osób – decyduje więc kolejność przyjścia na wycieczkę. Zbiórka przy wejściu do skansenu.

W piątek podczas wycieczki meleksem zaprezentowane zostaną najważniejsze obiekty znajdujące się na terenie ekspozycji. Tego samego dnia o godzinie 14.00 w budynku głównym rozpoczną się zajęcia rękodzielnicze z tworzenia kompozycji z naturalnych materiałów – zbóż, nasion, roślin. Zajęcia przygotowano dla dwóch grup, które liczyć mogą maksymalnie po 15-ście osób.

W sobotę o godzinie 12.00 zwiedzanie muzeum meleksem odbędzie się ścieżką pn „Szpajska na szpyrkę i weki na marmelada – jak dawniej przechowywano i konserwowano żywność”. Odwiedzić można również wystawę czasową pn. „Lodówka. Wystawa dawnych sprzętów chłodzenia żywności”.

W niedzielę ponownie o godz.12.00 odbędzie się zwiedzanie meleksem z przewodnikiem, tym razem skupione wokół tematyki religijnej. Będzie to również wyjątkowa okazja do obejrzenia wnętrz ewangelickiego kościoła z Bobrka i kościoła Świętego Józefa Robotnika z Nieboczów oraz otwartej w tym roku wystawy czasowej szat liturgicznych „Ad Altare”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości