Reklama:


Nieustanne dawki wiedzy. Ruszają „Czwartki z Ekspertami”!

Nieustanne dawki wiedzy. Ruszają „Czwartki z Ekspertami”!
Propozycja WSB Merito to okazja do nabycia cennej wiedzy.fot. WSB Merito

Już 12 października rusza nowy cykl bezpłatnych webinarów, których prelegentami będą wykładowcy i eksperci Uniwersytetu WSB Merito Chorzów.

Formuła spotkań w ramach projektu „Czwartki z Ekspertami” jest prosta – specjaliści z różnych dziedzin nauki spotykają się ze swoimi słuchaczami i w czasie godzinnych spotkań poruszają zagadnienia z różnorodnych obszarów tematycznych.

– Nasze wydarzenie przygotowaliśmy dla wszystkich chcących poszerzyć swoje horyzonty myślowe, dowiedzieć się czegoś więcej o nas samych jako ludziach oraz o tym, jak funkcjonuje świat wokół nas. – mówi Katarzyna Kściuczyk, opiekun cyklu.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi informacjami, które przydadzą im się w swoim codziennym życiu. Na swoich spotkaniach eksperci uczelni opowiedzą, o co chodzi w idei społeczeństwa bezgotówkowego i wartościach płatności bezgotówkowych, przybliżą aspekty związane z kredytem 2%, przedstawią nasze prawa w przypadku zetknięcia się z pracownikami ochrony na terenie obiektu handlowego oraz poruszą kwestie prawne związane z parkowaniem i strefami płatnego parkowania w mieście. Pod kątem coraz większej robotyzacji procesów produkcyjnych zastanowimy się, czy roboty zabiorą nam pracę – i czy możemy temu zapobiec oraz jak to zrobić.

Ponadto uczestnicy spotkań zastanawiać się będą nad czynnikami ludzkiej aktywności fizycznej w odniesieniu do motywów, form i barier z uwzględnieniem płci, a także poznają pojęcie cyfrowego autyzmu, które wiąże się z pogorszeniem zaburzenia funkcji poznawczych ze względu na zbyt częste korzystanie ze smartfonów.

Nie zabraknie także prelekcji związanych ze sferą społeczną i psychologiczną. Eksperci zajmujący się tymi dziedzinami nauki postarają się odpowiedzieć na zadawane przez siebie pytania w kontekście m.in. nepotyzmu i trudów uczciwego życia, kłamstwa w życiu i biznesie oraz naszego życia w perspektywie socjologicznej.

Jeszcze więcej niż tylko psychologia

Cykl „Czwartki z Ekspertami” jest rozwinięciem cieszącego się dużą popularnością projektu „Psychologiczne czwartki”, nad którym nadzór merytoryczny sprawowała prof. nadzw. dr hab. Magdalena Kraczla, psycholog biznesu i zdrowia, wykładowca uczelni. Prowadzone od stycznia 2022 do maja 2023 roku spotkania w formie online miały na celu zaznajomić uczestników z teorią z zakresu wiedzy psychologicznej oraz wyposażyć w praktyczne wskazówki pomocne w codziennym życiu – tak często potrzebne w pełnym wyzwań oraz możliwości XXI wieku.

​Jak zdobyć wiedzę?

Bezpłatne wykłady online z ekspertami Uniwersytetu WSB Merito Chorzów oraz zaproszonymi gośćmi będą odbywać się w kolejne czwartki o godz. 18:00 i potrwają do stycznia przyszłego roku.Dostęp do udziału w spotkaniach w ramach „Czwartków z Ekspertami” możliwy będzie po wypełnieniu formularza zapisów dostępnego na stronie uczelni: https://www.merito.pl/chorzow/aktualnosci/czwartki-z-ekspertami-uniwersytetu-wsb-merito.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości