Reklama:


Sielskie klimaty po raz osiemnasty już jutro

Sielskie klimaty po raz osiemnasty już jutro
Prace stworzone w skansenie znajdą się na wystawie w katowickim Plastyku.fot. MGPE w Chorzowie

Aż 1200 osób – głównie młodzieży – zgłosiło swój udział w Pikniku Malarskim Sielskie Klimaty, który po raz osiemnasty odbędzie się 5 października o godzinie 10.00 na terenie chorzowskiego skansenu.

Piknik malarski to impreza rozwijająca twórcze umiejętności dzieci i młodzieży. Dla uczestników muzeum etnograficzne jest doskonałym miejscem do poszukiwania inspiracja a także rozwoju technik plastycznych i malarskich. Jednocześnie jest to okazja by poznać kulturę materialną naszego regionu.

Do 2 października przyjmowane były zgłoszenia osób, które chciały by ich prace trafiły do konkursu, którzy towarzyszy plenerowi. Ci, którzy chcą wziąć udział w samym wydarzeniu – przyjść, spróbować swoich umiejętności malarskich lub po prostu przyjrzeć się pracy uczestników pleneru – mogą kupić bilet na wydarzenia online na stronie muzeum.

Prace uczestników pleneru i konkursu zostaną wystawione w auli Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. W przyszłym tygodniu zbierze się jury, które wskaże najlepsze prace w poszczególnych kategoriach. Wręczenie nagród odbędzie się 27 października o godzinie 12:00 w galerii Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. 1000-lecia) podczas finisażu wystawy poplenerowej.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości