Reklama:


Wygraj indeks na uniwersytet w olimpiadzie ZUS. Zgłoś się do konkursu

Wygraj indeks na uniwersytet w olimpiadzie ZUS. Zgłoś się do konkursu
Termin zgłoszeń upływa 20 października.fot. ZUS

Niewiele czasu zostało na zgłoszenie uczniów szkół ponadpodstawowych do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin mija 20 października. Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe, indeksy na uniwersytety oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na kilkadziesiąt uczelni wyższych. Co roku województwo śląskiej jest najliczniej reprezentowane w konkursie, tylko w ubiegłorocznej edycji do olimpiady ze Śląskiego zgłosiło się ponad 5,5 tys. uczniów.

Tegoroczna edycja „Lekcji z ZUS” będzie już dziesiątą w historii. W pierwszej, która zorganizowana była w roku szkolnym 2014/2015 wzięło udział 17 tys. uczniów z 373 szkół, w ubiegłorocznej, czyli w roku szkolnym 2022/2023 w zajęciach z ZUS uczestniczyło 113 tys. młodych ludzi z 1729 szkół.

– Ten ogromny wzrost liczby uczniów świadczy o tym, że „Lekcje z ZUS” to ciekawa oferta, która daje młodzieży niezbędną wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki temu startując w dorosłość będą mogli świadomie podejmować decyzje dotyczące swojej obecności na rynku pracy, znając swoje prawa, obowiązki, ale też konsekwencje nieubezpieczenia. Uczestnicy edukacji z ZUS wiedzą jaką ochronę w ciągu całego ich dorosłego życia daje im opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne w sytuacjach różnych zdarzeń losowych, jak na przykład własna choroba, członka rodziny, albo długotrwała niezdolność do pracy – mówi Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka ZUS w województwie śląskim.

Lekcje z ZUS przygotowują do Olimpiady

Młodzież uczestnicząca w „Lekcjach z ZUS” ma już przygotowanie do pierwszego i drugiego etapu Olimpiady ZUS. Aby wziąć w niej udział ważne jest terminowe zgłoszenie szkoły do konkursu. W tym roku nauczyciele mają czas do 20 października, by zgłosić swoich uczniów do Olimpiady ZUS.

Szkoły w przygotowaniu swoich podopiecznych mogą też liczyć na wsparcie koordynatorów do spraw komunikacji społecznej i edukacji, którzy są dostępni w każdym oddziale ZUS .

Najwięcej uczniów w Olimpiadzie z województwa śląskiego

Co roku województwo śląskiej jest najliczniej reprezentowane w Olimpiadzie ZUS, stąd też duża konkurencja w pierwszym etapie konkursu. Tylko w ubiegłym roku z naszego regionu do olimpiady zgłoszono 5,5 tys. uczniów ze 138 szkół. Z terenu działalności oddziału ZUS w Bielsku-Białej – 24 szkoły z 1344 uczniami, z terenu oddziału ZUS w Chorzowie – 908 uczniów z 22 szkół, z terenu oddziału ZUS w Częstochowie 513 uczniów z 17 szkół, z terenu rybnickiego oddziału ZUS – 31 szkół z 1121 uczniów, z obszaru sosnowieckiego oddziału ZUS – 22 szkoły z 1309 uczniami oraz z zabrzańskiego oddziału ZUS – 22 szkoły z 399 uczniami.

Ostatni dzwonek na zgłoszenie

W tym roku zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 20 października, czasu zostało niewiele, warto się pospieszyć. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 28 listopada, kolejny -5 marca 2024 r. a finał -18 kwietnia 2024 r. Na zwycięzców centralnego etapu oprócz cennych nagród rzeczowych, uczelnie wyższe przygotowały specjalne preferencje – albo dodatkowe punkty, albo indeksy. W sumie ofertę bonusową dla laureatów olimpiady ZUS przygotowało ponad 40 uczelni.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości