Reklama:


Chcesz jeszcze bardziej poznać siebie? Rusza „Szkoła Psychologii Uniwersytetu WSB Merito”

Chcesz jeszcze bardziej poznać siebie? Rusza „Szkoła Psychologii Uniwersytetu WSB Merito”
. Pierwszy webinar będzie rozmową na temat pięciu wartych poznania efektów psychologicznych.fot. WSB Merito

Jesteś w klasie maturalnej i wiesz, że chcesz studiować psychologię? A może, niezależnie od wieku, pragniesz rozbudzić swoje zainteresowanie tematyką psychologiczną? Już 18 października odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Psychologii z Uniwersytetem WSB Merito, które pozwoli na pogłębienie wiedzy o zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem człowieka.

Psychologia jako dziedzina nauki obejmuje nie tylko badanie ludzkiego zachowania od strony biologicznej czy społecznej, ale pozwala także na lepsze zastosowanie zdobytej wiedzy do realnych problemów, z którymi jako ludzie stykamy się na co dzień. Dlatego, aby lepiej poznać siebie samych i nasze zachowania, musimy najpierw dowiedzieć się czegoś więcej o własnym funkcjonowaniu. Temu służyć będzie projekt przygotowany przez psychologów i wykładowców Uniwersytetu WSB Merito Chorzów.

W ramach cyklu 9 wykładów i warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać najistotniejsze mechanizmy rządzące psychiką oraz zachowaniem człowieka, dowiedzieć się, jaki wpływ możemy mieć na zachowania własne i innych czy zdobyć informacje na temat tego, jak zjawiska psychiczne mogą wpływać na stosunki międzyludzkie. Przygotowany program zajęć pozwoli również na rozbudowanie i podniesienie kompetencji miękkich, które są nadzwyczaj ważne w dzisiejszym świecie.

Każde spotkanie będzie poruszać nieco inny zestaw tematyczny związany z zagadnieniami psychologicznymi. Pierwszy webinar będzie rozmową na temat pięciu wartych poznania efektów psychologicznych – dysonansu poznawczego, efektu coctail party, atrybucjach wydawania sądów, efekcie horoskopowym oraz awersji do straty. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy zmierzą się m.in. z pytaniami dotyczącymi własnej samooceny oraz budowania relacji z innymi czy mechanizmami psychologicznymi i fizjologicznymi zarządzania własną motywacją.

– W ramach tego projektu chcemy pomóc najmłodszym uczestnikom w radzeniu sobie w życiu. W kontekście szukania swojego miejsca w świecie i budowania kariery młodsi uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, czym różni się i na czym polega praca psychologa, psychoterapeuty oraz psychiatry. A także jak z perspektywy pokolenia Z przygotować się i poradzić sobie z wkroczeniem na rynek pracy – mówi Kamil Zieliński, wykładowca oraz menedżer kierunku psychologia na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów.

Choć wydarzenie skierowane jest głównie do uczniów, a w szczególności maturzystów myślących o wyborze swojej ścieżki kariery związanej z psychologią, to spotkania będą dostosowane swoją formą do uczestników niezależnie od ich wieku czy wiedzy w tematach psychologicznych. Ponadto osoby, które zapiszą się do „Szkoły Psychologii” otrzymają imienne zaświadczenie udziału oraz specjalne materiały od prowadzących.

W zależności od swojego charakteru, spotkania będą odbywać się w budynku uczelni przy ul. Sportowej 29 w Chorzowie lub online – za pomocą platformy Teams. Pełny harmonogram oraz zapisy na spotkania dostępne są na stronie uczelni: https://www.merito.pl/chorzow/aktualnosci/szkola-psychologii-z-uniwersytetem-wsb-merito-chorzow.

Projekt „Szkoła Psychologii z Uniwersytetem WSB Merito” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022-2024, którego celem jest wspieranie uczelni z obszaru GZM w podnoszeniu atrakcyjności ich oferty naukowej i edukacyjnej, a w dalszej perspektywie – zachęcanie młodych ludzi do studiowania w Metropolii i związania z nią swojej przyszłości. 

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości