Reklama:


Ruch wygrał w pucharze. W środę mecz o awans w Żorach (zdjęcia)

Ruch wygrał w pucharze. W środę mecz o awans w Żorach (zdjęcia)
Na zdjęciu: Agnieszka Iwanowicz powstrzymywana przez byłą zawodniczkę Ruchu Viktorię MałkowskąFot. Marcin Bulanda

KPR Ruch Chorzów kontynuuje zwycięską serię w sezonie 2023/24. Po trzech wygranych w Lidze Centralnej Kobiet „Niebieskie” pokonały Sośnicę Gliwice w Pucharze Polski.

Do rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim zgłosiły się tylko trzy zespoły – KPR Ruch Chorzów, Sośnica Gliwice i MTS Żory. Awans na szczebel centralny wywalczy zwycięzca na Śląsku. W pierwszym spotkaniu Żory pokonały Sośnicę 42:19. W sobotę w hali MORiS „Niebieskie” podejmowały drużynę z Gliwic.

KPR Ruch zagrał bez kilku podstawowych zawodniczek – bramkarki Moniki Ciesiółki, a także Marty Gęgi, Poliny Masałowej, Anastazji Bondarenko, Nadii Bury i Sabiny Miłek. Po raz pierwszy w tym sezonie szansę dostały Natalia Sytenka i Anna Diablo. Dla tej ostatniej był to debiut w koszulce z „eRką”.

Podopieczne Ivo Vavry pokonały Sośnicę, ale w niższym stosunku, niż kilka dni temu zrobiło to MTS Żory. Po pierwszej połowie „Niebieskie” miały osiem bramek przewagi (22:14), ostatecznie zwyciężyły różnicą sześciu trafień (38:32). Najwięcej bramek dla gospodyń zdobyła skrzydłowa Patrycja Wiśniewska (8), skuteczna była także rozgrywająca Michalina Gryczewska (7).

O awansie na szczebel centralny Pucharu Polski zadecyduje więc środowy (18.10.) mecz MTS Żory – KPR Ruch. Chorzowianki muszą wygrać, rywalkom wystarczy remis. Początek o godz. 18.30.

Zobacz zdjęcia z meczu KPR Ruch – Sośnica Gliwice (Fot. Marcin Bulanda)

Puchar Polski – eliminacje na szczeblu wojewódzkim
KPR Ruch Chorzów – Sośnica Gliwice 38:32 (22:14)
KPR Ruch:
K. Gryczewska, Fornalczyk – Sytenka 3, Jasińska 2, Salisz 5, Iwanowicz 2, Doktorczyk 5, Wiśniewska 8, Przewosnik 3, M. Gryczewska 7, Diablo 3.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości