Reklama:


Paweł Czado z kolejną książką. Możecie poznać bliżej legendarnego napastnika Ruchu Chorzów

Paweł Czado z kolejną książką. Możecie poznać bliżej legendarnego napastnika Ruchu Chorzów
W przygotowaniu książki brał udział jej główny bohater.fot. Ruch Chorzów

Kolejna książka mająca związek z Ruchem Chorzów powinna trafić do biblioteczki każdego kibica Niebieskich. Fani mogą zapoznać się z historią legendarnego piłkarza.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że niebawem ukaże się kolejna część „Historii Ruchu Chorzów”, która będzie jednocześnie zwieńczeniem pierwszego tomu przybliżającego dzieje przedwojenne klubu.

W oczekiwaniu na tę pozycję fani mogą sięgnąć po inną książkę. Znany dziennikarz sportowy Paweł Czado mający już na swoim koncie kilka dzieł, jak choćby tych poświęconych osobie Antoniego Piechniczka, postanowił przybliżyć czytelnikom sylwetkę kolejnej legendy futbolu. Chodzi o Joachima Marxa – legendarnego napastnika Ruchu Chorzów lat 70.

– Kibice Niebieskich w ciągu sześciu sezonów podziwiali w akcji wybornego snajpera, który na stadionie przy ul. Cichej dołożył ważną cegiełkę do trofeów wywalczonych przez Ruch i dołączył do elitarnego grona Klubu 100 w polskiej lidze. Z Niebieskimi świętował mistrzostwo Polski w 1974 i 1975 roku, rozegrał 162 mecze w ekstraklasie i zdobył 66 bramek, a karierę kontynuował we Francji, gdzie osiadł na stałe i mieszka po dziś dzień – czytamy na stronie Ruchu Chorzów.

Książkę „Asiu. Joachim Marx. Biografia” można nabyć w sprzedaży internetowej – TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości