Reklama:


Jak radzić sobie u progu dorosłości, czyli „Kierunkowsk@z” dla uczniów

Jak radzić sobie u progu dorosłości, czyli „Kierunkowsk@z” dla uczniów
Zajęcia mogą pomóc uczniom szkół średnich w wyborze zawodowej drogi.fot. WSB Merito

Uniwersytet WSB Merito Chorzów zaprasza na kolejną edycję warsztatów dla uczniów szkół średnich, pt. „Kierunkowsk@z”. Podczas specjalnych, bezpłatnych zajęć, wykładowcy i eksperci uczelni będą dzielić się wartościową wiedzą oraz dobrymi praktykami.

W ramach proponowanych wykładów oraz warsztatów poruszane zostaną obszary tematyczne bliskie młodzieży i uzupełniające wiedzę zdobywaną podczas lekcji. Przygotowywane przez ekspertów Uniwersytetu WSB Merito Chorzów zajęcia przyczynią się do uzyskania przez wchodzących w dorosłość uczniów ważnych informacji związanych z podejmowaniem świadomych wyborów pod kątem kierunku studiów oraz wejściem na rynek pracy. Wśród poruszanych tematów znajdują się te związane z prawa i obowiązkami wynikającymi z ukończenia 18. roku życia, kompetencjami przyszłości pozwalającymi dostosować się do ciągle zmieniającego się rynku pracy czy poradami pozwalającymi na napisanie dobrego CV i prezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej.

Dzięki inspirującym wykładom prowadzonym przez praktyków uczestnicy będą mieli okazję nie tylko podszlifować swoje kompetencje miękkie, ale też uzyskać porady z zakresu rozwoju osobistego, pozwalające im lepiej odnaleźć się w świecie. Specjaliści odbędą z uczniami rozmowy na temat powodów ich lęków oraz strachów, reakcji na hejt i sposobów przeciwdziałania mowie nienawiści, a także motywacji do pracy, efektywnej nauki czy zgubnego wpływu narzekania na nasze mózgi.

Bezpłatne spotkania dla młodzieży realizowane są online lub stacjonarnie z placówce, która zgłosiła chęć przeprowadzenia takich zajęć, a terminy oraz zakres tematyczny spotkań możliwy jest do indywidualnego ustalenia.

Aby zgłosić się do udziału w zajęciach, należy wystosować swoją prośbę o kontakt na adres: katarzyna.ksciuczyk@chorzow.merito.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości