Reklama:


Niebiescy zagrają na wyjeździe z Widzewem!

Niebiescy zagrają na wyjeździe z Widzewem!

Po zakończeniu reprezentacyjnej przerwy wracamy na ligowe boiska. Ruch Chorzów, który aktualnie znajduje się w strefie spadkowej, ma przed sobą kolejne trudne zadanie, jakim będzie wyjazd do Łodzi na starcie z zaprzyjaźnionym Widzewem. Jak zaprezentują się Niebiescy w Sercu Łodzi?

Ruch Chorzów

Początek sezonu nie jest udany dla piłkarzy z Chorzowa. Ruch po 11 rozegranych meczach ma na koncie zaledwie 7 wywalczonych oczek. Niebiescy słabo wyglądają również w statystykach bramkowych, szczególnie jeśli spojrzymy na aspekt straconych goli. Ruch Chorzów do tej pory aż 20 razy wyciągał piłkę z własnej siatki po 11 meczach. Średnio daje to praktycznie 2 stracone bramki na jedno starcie. Nie są to więc liczby, które potencjalnie dają nadzieję na przyszłość. Kibice mają jednak nadzieję, że przerwa reprezentacyjna była dobrym momentem, aby odpowiednio popracować i poprawić wyniki w najbliższych spotkaniach. Ogólnie jeszcze przed startem tego sezonu analitycy zakładów bukmacherskich wskazywali, że Ruch Chorzów, a także Puszcza Niepołomice i ŁKS Łódź, to drużyny, które miały największe szanse na pożegnanie się z Ekstraklasą. Początek rozgrywek potwierdza takie przewidywania, jednak warto przypomnieć to, co wydarzyło się w poprzedniej kampanii z udziałem Korony Kielce. Na wiosnę piłkarze tego zespołu zaprezentowali się o wiele lepiej i pokonali właśnie takie przewidywania ze strony analityków zakładów bukmacherskich.

Ruch Chorzów jest więc obecnie w trudnym położeniu, ale sytuacja nie jest jeszcze podbramkowa. Wystarczy spojrzeć na ligową tabelę, aby zobaczyć, że aktualnie niebiescy tracą tylko 3 punkty do 13. pozycji, którą zajmuje Warta Poznań.

Sporym problemem dla ekipy z Chorzowa są bez wątpienia występy na stadionie w Gliwicach. Ruch nie może realnie korzystać z atutu własnego boiska, ponieważ jego stadion jest aktualnie przebudowywany. Statystyki wskazują, że właśnie w meczach domowych ekipa niebieskich punktuje najgorzej w Ekstraklasie. Po 5 rozegranych spotkaniach chorzowianie mają zaledwie 4 wywalczone punkty.

Od początku tego sezonu Ruch Chorzów zanotował tylko jedno zwycięstwo na boiskach Ekstraklasy. Mowa tutaj o rywalizacja, w której Niebiescy zwyciężyli w starciu z ŁKS-em. Jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe, to do tej pory Ruch Chorzów nie zanotował żadnego zwycięstwa. Niebiescy w delegacjach uzbierali jednak 3 remisy.

Statystyki – Ruch Chorzów:

  • Ruch Chorzów aktualnie zajmuje przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.
  • Niebiescy do tej pory wywalczyli 7 punktów w 11 rozegranych meczach.
  • Ruch Chorzów ma drugą najgorszą defensywę w lidze, ponieważ stracił aż 20 goli.
  • Od początku sezonu Niebiescy strzelili zaledwie 11 bramek.

Widzew Łódź

Widzew to drużyna, która w poprzednim sezonie znajdowała się w podobnym położeniu do Ruchu Chorzów. Przed startem rozgrywek ekipa z Łodzi była jednym z głównych kandydatów do spadku obok Stali Mielec. Ostatecznie jednak podopieczni (w tamtym czasie) trenera Niedźwiedzia zanotowali fantastyczną rundę jesienną, która zapewniła im tyle punktów, że przy słabej dyspozycji na wiosnę Widzew nadal miał bezpieczne utrzymanie.

Łodzianie na początku tego sezonu plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli i mają 14 wywalczonych oczek po 11 rozegranych spotkaniach. Widzew jest jednak już jednym z klubów, który dokonał rotacji na stanowisku trenerskim. Daniel Myśliwiec zastąpił Janusza Niedźwiedzia podczas ostatniej przerwy na kadrę. Widzew od tego czasu zanotował tylko jedną porażkę i poprawił swoje wyniki. Nic więc dziwnego, że analitycy zakładów bukmacherskich wskazują na ten zespół jako faworyta w rywalizacji z Ruchem Chorzów.

Ostatnie mecze pomiędzy tymi drużynami również układały się po myśli ekipy z Łodzi. Widzew w 2022 roku wygrał towarzyską rywalizację pomiędzy tymi ekipami, a wcześniej również triumfował w 2018 i 2019 roku na boiskach II. Ligi. Ostatnie zwycięstwo Ruchu Chorzów pojedynku bezpośrednim pomiędzy tymi ekipami miało miejsce w 2014 roku podczas ostatniej rywalizacji w Ekstraklasie.

Statystyki – Widzew Łódź:

  • Widzew Łódź po 11 rozegranych meczach ma na koncie 14 ligowych punktów.
  • Widzew ma w tym momencie ujemny bilans bramkowy.
  • Łodzianie w ostatniej kolejce wygrali przed własną publicznością ze Stalą Mielec.
  • Widzew strzelił przynajmniej jednego gola w 6 ostatnich meczach.

Jak będzie wyglądał ten mecz?

Widzew pod wodzą trenera Daniela Myśliwca jest drużyną, która lubi atakować. Łodzianie prawdopodobnie będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska, aby poprawić swoją sytuację w tabeli. Na trybunach będzie to mecz przyjaźni, jednak na boisku piłkarze obu drużyn mają swoje zadania do realizacji.

Ruch Chorzów od początku tego sezonu nie wygrał żadnego spotkania wyjazdowego, jednak aż trzykrotnie udało mu się wywalczyć po jednym punkcie. Naszym zdaniem ciekawą opcją do typowania w tym spotkaniu może być zakład związany z bramką obu stron. Ruch Chorzów zdobył przynajmniej jednego gola w 3 z ostatnich 5 delegacji. Widzew z kolei pod wodzą trenera Myśliwca w każdym z rozegranych meczów strzelił przynajmniej jedną bramkę. Pomimo tego, że Widzew z Cracovią i Stalą nie stracił gola u siebie, to jednak rywale mieli odpowiednie okazje do zdobycia gola.

SuperGame dostępne w Superbet!

Tryb SuperGame jest dostępny co tydzień w ramach oferty Superbet. Jest to specjalna promocja, w ramach której możesz wytypować dokładny wynik 5 wybranych przez bukmachera rywalizacji i wziąć udział w walce o wielką nagrodę. Rundy w ramach SuperGame odbywają się co tydzień, więc praktycznie co kilka dni masz szansę walki o wysokie kwoty lub ciekawe nagrody. SuperGame to tryb dostępny za darmo. Nie musisz wpłacać pieniędzy, czy też obstawiać kuponów, aby wziąć udział w kolejnej rundzie. Wystarczy, że przejdziesz do sekcji SuperGame, podasz swoje typy i poczekasz na wynik. Wytypowanie 5 dokładnych rezultatów nie jest jednak łatwym zadaniem, dlatego też liczba zwycięzców w kolejnych rundach nie jest wysoka. Może jednak Tobie się uda? Sprawdź!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości