Reklama:


Sprzęt dla osób niepełnosprawnych – niezbędny do rehabilitacji i codziennego funkcjonowania

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych – niezbędny do rehabilitacji i codziennego funkcjonowania

Nieustanny rozwój technologii i jednoczesne wdrażanie ich do codziennego życia, znacząco ułatwia funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Doskonale widać to na przykładzie wysokiej jakości sprzętu pomocniczego i rehabilitacyjnego. Podnosi on komfort oraz otwiera nowe możliwości, zwalczając szereg drobnych, lecz jakże istotnych problematycznych sytuacji. Naturalnie więc pojawiają się pytania, czym dokładnie charakteryzują się tego typu urządzenia.

  1. Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych.
  2. Sprzęt rehabilitacyjny – szerokie możliwości.
  3. Codzienne wsparcie osoby niepełnosprawnej.

Nowoczesny sprzęt dla osób niepełnosprawnych to niezwykle ważne urządzenia znajdujące się na wyposażeniu służb medycznych, zarządców budynków wielolokalowych oraz osób prywatnych. Trudno się temu dziwić – pomagają one w transporcie i tak potrzebnej rehabilitacji. Zanim jednak przejdziemy do wyboru konkretnego sprzętu rehabilitacyjnego lub pomocniczego, warto sprawdzić, czym charakteryzują się najlepsze z nich.

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych

Do jednych z najważniejszych sprzętów pomocniczych dla osób niepełnosprawnych zalicza się tzw. schodołazy. Są to urządzenia mające na celu ułatwienie transportu osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Spotkamy się z nimi najczęściej w budynkach piętrowych bez wind.

Schodołazy występują w postaci elektrycznej oraz ręcznej. Co istotne, nawet modele pozbawione elektrycznego wsparcia pozwalają na szybkie, łatwe i bezpieczne przetransportowanie osób starszych i niepełnosprawnych.

Sprzęt rehabilitacyjny – szerokie możliwości

Sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych zalecany jest pacjentom po różnego rodzaju urazach. Dzięki niemu (oraz sumiennym ćwiczeniom) mamy możliwość poprawić swoją sprawność, a w niektórych przypadkach powrócić do pełni zdrowia. Na wyróżnienie zasługują: rowerki rehabilitacyjne, bieżnie, orbitreki i wioślarze.

Pamiętajmy, że poszczególne urządzenia angażują do pracy inne partie mięśni. Korzystanie z nich zawsze powinno być konsultowane ze specjalistą.

Codzienne wsparcie osoby niepełnosprawnej

Osoby niepełnosprawne i starsze w obecnym świecie wcale nie muszą spotykać się z wykluczeniem i brakiem uczestnictwa w szeroko pojętym życiu społecznym. Wysokiej klasy sprzęt dla osób niepełnosprawnych i z ograniczeniami ruchowymi umożliwia komfortowy transport nawet w niesprzyjających okolicznościach. Co więcej, dzięki niemu wzmocnimy ciało, pobudzając je do działania poprzez regularne ćwiczenia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości