Reklama:


Derby pod pełną kontrolą Ruchu. Zobacz zdjęcia z meczu w Gliwicach

Derby pod pełną kontrolą Ruchu. Zobacz zdjęcia z meczu w Gliwicach
Niebieskie (na zdjęciu Natalia Doktorczyk, za nią Kaja Gryczewska) dziękowały po meczu w Gliwicach kibicom z ChorzowaFot. Marcin Bulanda

Sośnica Gliwice nie była w stanie sprawić problemów KPR Ruch Chorzów, liderowi Ligi Centralnej Kobiet. Podopieczne Ivo Vavry odniosły piąte zwycięstwo z rzędu, umacniając się na prowadzeniu w tabeli.

Misja „Powrót do Superligi” jest na razie skrupulatnie realizowana przez chorzowski Ruch. „Niebieskie” także w piątym meczu sezonu zainkasowały komplet punktów. W derbowej potyczce w Gliwicach pokonały Sośnicę 35:26.

Zespół Ivo Vavry tylko w pierwszych minutach miał pewne problemy, głównie ze skutecznością. W 1. minucie rzut karny zmarnowała Aleksandra Salisz, a wkrótce to samo zrobiła Natalia Doktorczyk. W 8. minucie był remis 4:4, ale później chorzowianki zwarły szyki w obronie, zaś Salisz oraz Patrycja Wiśniewska po dwa razy pokonywały bramkarkę z Gliwic. Po kwadransie Ruch prowadził 8:4.

Jak się później okazało, to był kluczowy moment. Sośnica była bowiem w stanie zniwelować różnicę maksymalnie do trzech bramek. Między 39. a 46. minutą nastąpił drugi „odjazd” chorzowianek, po którym stało się jasne, że sięgną one po trzy punkty. „Niebieskie” zdobyły w tym fragmencie osiem bramek, nie tracąc żadnej (z 20:17 zrobiło się 28:17). Po rzucie Nadii Bury w 54. minucie było nawet „plus 13” dla lidera LCK, ale w końcówce Sośnica nieco zmniejszyła dystans.

Ruch nadal otwiera tabelę, ale po piętach depczą mu SPR Gdynia i MTS Żory. Oba zespoły także wygrały w ten weekend po raz piąty w tym sezonie. O trzy punkty mniej na Suzuki Korona Handball Kielce i to ona będzie kolejnym rywalem „Niebieskich”. Mecz rozegrany zostanie 5 listopada o godz. 17.00 w hali MORiS.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Sośnica – Ruch (Fot. Marcin Bulanda)

5. kolejka Ligi Centralnej Kobiet
Sośnica Gliwice – KPR Ruch Chorzów 26:35 (13:17)
KPR Ruch: Ciesiółka, K. Gryczewska 1 – Jasińska, Salisz 8, Gęga 2, Bury 4, Doktorczyk 2, Wiśniewska 8, Przewosnik, M. Gryczewska 2, Bondarenko 2, Miłek 5, Diablo 1.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości