Reklama:


W ChLF znów grają. Falstart mistrza

W ChLF znów grają. Falstart mistrza

W miniony weekend rozpoczął się 38. sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu. Nie obyło się bez niespodzianek. Największa to porażka broniącego tytułu Piotrbudu z Mateco. W najbliższą sobotę i niedzielę (4-5.11.) rozegrana zostanie druga kolejka.

I LIGA: W marcu br. – po sześciu latach przerwy – piłkarze Piotrbudu (dawniej Budoserwis, Fizjo Factory) zdobyli mistrzostwo Chorzowa. Pierwszy mecz w charakterze obrońcy trofeum im jednak nie wyszedł. Drużyna Witolda Wieczorka uległa czwartemu zespołowi poprzednich rozgrywek – Mateco, a w głównej mierze przyczynił się do tego Michał Tkacz, autor dwóch bramek.

Niespodzianek było więcej. Beniaminek I ligi AKF Ślonsk znalazł sposób na grający w elicie nieprzerwanie od startu ChLF Klimzowiec, pokonując go 5:3. Punkty stracił także brązowy medalista poprzedniego sezonu – Bryka (po remisie 1:1 z Victorią Klimzowiec). Druga z nowych ekip w I lidze Tajfun stawiła opór Silesii, ale nie ustrzegła się jednego błędu, który skutkował bramką Rafała Świętka. Pierwszym liderem został Irex Gaz, który wysoko pokonał Orange.

W 2. kolejce, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (5.11.), najciekawiej zapowiada się spotkanie Irex Gazu z Silesią (godz. 10.40).

1. kolejka
Klimzowiec – AKF Ślonsk 3:5
Błaszczyk 2, Karwiński – Skok 2, Kacprzak, Świerczyna, Szaton;
Bryka – Victoria Klimzowiec 1:1
Wąsik – Marcin Winciersz;
Orange – Irex Gaz 0:6
Kravets 3, Pleszak, Wysocki, Zygarski;
Silesia – Tajfun 1:0
R. Świętek;
Mateco – Piotrbud 2:1
M. Tkacz 2 – Markosyan.

Tabela: Irex Gaz, AKF Ślonsk, Mateco, Silesia (wszystkie po 3 pkt.), Bryka (1), Victoria Klimzowiec (1), Piotrbud, Tajfun, Klimzowiec, Orange (wszystkie bez punktów).

II LIGA: Różnie układają się losy drużyn po spadku z I ligi. Jedni szybko wracają, inni grzęzną na niższym szczeblu na lata. Po pierwszej kolejce obaj tegoroczni spadkowicze są na przeciwległych biegunach. Na Winklu (dawniej Nattel Chorzów Stary) po zwycięstwie 4:1 z Koreja.pl otwiera tabelę. Z kolei Autor Team ją zamyka, bo w minioną sobotę uległ Stoksonowi 1:4.

Pozostałe spotkania kończyły się podziałem punktów – WSB zremisowało z Pro-Bankingiem, zaś Contra z Dam Packiem. Najdłużej na rozpoczęcie sezonu poczeka Blue Biadacz – w 1. kolejce pauzował, a w sobotę (4.11.) zmierzy się z Na Winklu.

1. kolejka
Stokson – Autor Team 4:1
Bembenek, Goździak, Środa, Stolecki – Czopnik;
Na Winklu – Koreja.pl 4:1
Manjura 2, Winciersz 2 – Mazurek;
Uniwersytet WSB Merito Chorzów – Pro-Banking 1:1
Bromboszcz – Papież;
Contra – Dam Pack 3:3
Olszewski, Smak, Szrama – Konowoł, Tkocz, Wilczek.
Pauzował Blue Biadacz.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości