Reklama:


Decyzja zapadła. Jarosław Skrobacz żegna się z Ruchem Chorzów

Decyzja zapadła. Jarosław Skrobacz żegna się z Ruchem Chorzów
Z całą pewnością Jarosław Skrobacz na stałe zapisał się w historii Ruchu Chorzów.fot. archiwum

Sytuacja Ruchu Chorzów w ligowej tabeli robi się coraz trudniejsza. W związku z tym dziś w klubie zapadła bardzo ważna decyzja odnośnie przyszłości pierwszej drużyny.

Dotychczasowe wyniki Niebieskich nie napawają optymizmem. Drużyna 14-krotnego Mistrza Polski ma na swoim koncie 8 punktów. W trwającym sezonie Ruch zdołał wygrać tylko raz – z ŁKS-em Łódź. Oprócz tego zespół pięciokrotnie zremisował i siedem razy przegrał. Obecnie chorzowianie plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli mając za swoimi plecami wspomniany ŁKS (7 pkt.). Do ulokowanej na 16. pozycji Puszczy Niepołomice brakują im dwa punkty, natomiast do Cracovii siedem. Warto dodać, że Niebiescy mają jeden zaległy mecz.

W ostatniej kolejce Ruch przegrał na wyjeździe z Lechem Poznań 2:0 (1:0). Wynik okazał się decydujący w kontekście przyszłości drużyny. Dziś klub opublikował oficjalny komunikat, w którym czytamy, że umowa z dotychczasowym trenerem Jarosławem Skrobaczem została rozwiązana za porozumieniem stron.

– Trenerowi serdecznie dziękujemy za podjęcie się misji sportowej odbudowy Ruchu, zaangażowanie w pracę, wiele chwil radości, których dostarczały nam mecze „Niebieskich”, wprowadzenie drużyny do PKO BP Ekstraklasy, ale także za bardzo dobrą współpracę nie tylko na polu sportowym. Życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. Drzwi na Cichej zawsze będą dla Trenera szeroko otwarte. Do zobaczenia! – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Ruchu.

Jarosław Skrobacz pracę w Ruchu rozpoczął 24 czerwca 2021 r. zastępując na tym stanowisku Łukasza Beretę. Szkoleniowiec spektakularnie wywalczył z Niebieskimi dwa awanse z rzędu – z 2. Ligi do 1. Ligi, a następnie do PKO BP Ekstraklasy. Łącznie poprowadził drużynę w 86 meczach – 38 zwycięstw 28 remisów oraz 20 porażek.

Na ten moment nie znamy nazwiska nowego szkoleniowca Ruchu. Wśród różnych przekazów dominują głównie dwa nazwiska potencjalnych kandydatów – Janusza Niedźwiedzia, który rozstał się w trakcie sezonu z Widzewem Łódź oraz Marcina Brosza, który do września br. pełnił funkcję Selekcjonera Reprezentacji Polski U’19.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości