Reklama:


Terapie dla małżonków

Terapie dla małżonków

Rodzina od Nowa prowadzi terapie dla małżonków, odbudowujące dobre relacje między dwojgiem ludzi. Terapeuta pomaga odnowić związek, za pomocą skutecznych metod.

Jak pokonać kryzys w związku małżeńskim?

Kryzys może wystąpić w każdym małżeństwie, niezależnie od jego stażu. Pojawia się w dowolnym momencie i nie ma jednej przyczyny. Kiedy dochodzi do napięć, można się spodziewać pewnego dnia kłótni, a nawet awantury. Jeśli takie sytuacje powtarzają się, miłość, która ich łączyła przygasa, a niekiedy przeradza się w nienawiść. Z czasem, para podejmuje decyzję o rozstaniu, tłumacząc niezgodnością charakterów, brakiem szczerości czy zrozumienia wzajemnych potrzeb. 

W takiej sytuacji można udać się na konsultację do terapeuty, do którego kontakt można znaleźć na stronie online https://rodzinaodnowa.waw.pl/. Warto poprawić wzajemne relacje i utrzymać związek, bo separacja jest najgorszym scenariuszem, ponieważ cierpią na tym dzieci, które emocjonalnie przeżywają rozpad rodziny.

Dlaczego małżonkowie się rozchodzą?

Niektórzy twierdzą, że dwoje ludzi po latach nudzą się sobą, miłość przemija, a małżonkowie żyją ze sobą tylko z przyzwyczajenia. Nie jest to prawdą, kiedy młodzi ludzie kochali się zawierając związek małżeński. Jeżeli uczucie słabnie, trzeba zrobić wszystko, żeby znów zapłonęło. To jest recepta na kryzys. Należy unikać tzw. cichych dni i zawsze okazywać sobie miłość.  

Kiedy małżonkowie niewiele ze sobą rozmawiają, ograniczając się jedynie do przekazywania sobie ważnych informacji, oboje odczuwają pustkę i samotność. W takich sytuacjach unikają zbliżeń intymnych, co może doprowadzić do poszukiwania zrozumienia w ramionach innej osoby. Niekiedy konflikty rodzą się z braku pieniędzy, dlatego trzeba wspólnie poszukiwać rozwiązań, bo tych nie brakuje. Należy żyć razem, a nie obok siebie, by związek przetrwał.

Dlaczego skorzystać z pomocy terapeuty?

Terapia indywidualna czy grupowa jest wsparciem dla rodzin, borykających się z problemami. Specjalista z wieloletnim doświadczeniem stosuje skuteczne techniki psychologiczne, które pozwalają odzyskać pozytywne podejście małżonków do całej sytuacji. Warto zdawać sobie sprawę, że wszystkie problemy są przejściowe, więc trzeba sobie z nimi radzić.

Terapeuta pracuje nad pojawieniem się iskry, która kiedyś połączyła dwoje ludzi. Specjalista na różne sposoby próbuje pomóc małżonkom, m.in.: odnajdując wspólne zainteresowania i cele. Podczas spotkań, kładzie też nacisk na zaspokajanie wzajemnych potrzeb. Terapia odbudowuje dobre relacje między partnerami, co pomaga wyjść z kryzysu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości