Reklama:


ChLF. Świetny początek Silesii

ChLF. Świetny początek Silesii

Po drugiej kolejce na czele I ligi znajdują się dwa zespoły z kompletem punktów – Mateco i Silesia. Ta druga odniosła cenne zwycięstwo z najbardziej utytułowanym zespołem w historii Irex Gazem. W drugiej lidze byliśmy świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji.

I LIGA: Irex Gaz zdobył dziewięć tytułów mistrza Chorzowa, Silesia triumfowała w ChLF czterokrotnie. Konfrontacja tych ekip zapowiadała się jako szlagier 2. kolejki. Irex Gaz chciał pójść za ciosem po efektownym 6:0 z Orange, ale w drugim występie musiał uznać wyższość doświadczonego przeciwnika. Silesia wygrała 4:3, po dwóch kolejkach ma na koncie sześć punktów i jest wiceliderem tabeli. Ustępuje jedynie – różnicą bramek – Mateco, które nie miało łatwej przeprawy z beniaminkiem Tajfunem, ale pokonało go 5:3.

Po porażce na inaugurację PiotrBud wrócił na właściwe tory, choć… jego sytuacja kadrowa przed niedzielnym meczem była bardzo nieciekawa. Mistrz przystąpił do spotkania z AKF-em Ślonsk bez zmiennika. Udowodnił jednak, że liczy się nie ilość, lecz jakość, wygrywając 5:2.

Na Klimzowcu jedni się cieszą, inni smucą. Victoria zwyciężyła w meczu z Orange (4:1) i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Z kolei pierwszy halowy mistrz Chorzowa (z 2001 r.) rozpoczął rozgrywki od dwóch porażek i nieoczekiwanie znalazł się w strefie spadkowej.

2. kolejka
AKF Ślonsk – Piotrbud 2:5

Kacprzak, Skok – Markosyan 3, Kowalski 2;
Tajfun – Mateco 3:5
Adamus, Bogacki, Mączka – K. Tkacz 2, Brysz, Ćwielong, Mazur;
Irex Gaz – Silesia 3:4
Pleszak 2, Kaczmarczyk – Gajdzik, Kubara, Majchrzak, R. Świętek;
Victoria Klimzowiec – Orange 4:1
Dylewski, Kłosek, Marcin Winciersz, Ksawery Winciersz – Malordy;
Klimzowiec – Bryka 1:3
Stefański – Grosicki, Spodzieja, Wąsik.

Tabela: Mateco 6 pkt., Silesia 6, Victoria Klimzowiec 4, Bryka 4, Piotrbud 3, Irex Gaz 3, AKF Ślonsk 3, Tajfun 0, Klimzowiec 0, Orange 0.


II LIGA: 2:1, 1:1, 1:2 i 2:2 – wystarczy rzut oka na wyniki sobotniej kolejki, by stwierdzić, że w tym roku stawka na zapleczu elity wydaje się bardzo wyrównana. Ba, nie ma zespołu, który po zaledwie dwóch seriach nie poniósłby strat.

Na czele tabeli nadal plasuje się Stokson, który zremisował z Dam Packiem 1:1. Natomiast zespół Na Winklu, który dzielił ze Stoksonem fotel lidera, uległ drużynie Blue Biadacz. Z minimalnego zwycięstwa w meczu z Pro Banking cieszyła się Contra, zaś ostatnie spotkanie (Koreja.pl – WSB) zakończyło się podziałem punktów. „Spłaszczona” tabela zwiastuje duże emocje w dalszej części sezonu.

2. kolejka
Blue Biadacz – Na Winklu 2:1

Liksza, Twardenga – A. Okrojek;
Dam Pack – Stokson 1:1
Oczko – Gieroń;
Pro Banking – Contra 1:2
Sanecki – Fleger, Molo;
Koreja.pl – Uniwersytet WSB Merito Chorzów 2:2
Mazurek, Słamik – Wieczorek, Zorawik.
Pauzował Autor Team.

Tabela: Stokson 4 pkt. (2 mecze), Contra 4 (2), Blue Biadacz 3 (1), Na Winklu 3 (2), Dam Pack 2 (2), Uniwersytet WSB Merito 2 (2), Pro-Banking 1 (2), Koreja.pl 1 (2), Autor Team 0 (1).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości