Reklama:


Wkrótce otwarcie drugiej linii Elki. Można nabyć wejściówki w promocyjnej cenie

Wkrótce otwarcie drugiej linii Elki. Można nabyć wejściówki w promocyjnej cenie
Druga linia niebawem zostanie ukończona, a w planach jest powstanie trzeciej nitki.fot. Park Śląski

Prace związane z budową drugiego odcinka Kolei Linowej Elka w Parku Śląskim są już na finiszu. Na linii od Wesołęgo Miasteczka do nowej stacji przy Planetarium wszystko jest już gotowe. Są postawione słupy – podpory, jest poprowadzona lina, a nawet zamontowano już gondole i krzesełka. Zarówno stacja przy Planetarium Śląskim, jak i przy Legendii są już niemal w pełni przygotowane do przyjęcia pierwszych gości. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Trzeba jednak podkreślić, że budowa tego typu konstrukcji wiąże się z przejściem wielu procedur dotyczących bezpieczeństwa. Chodzi przecież o transport ludzi i to na wysokości. Zanim inwestycja zostanie uznana za zakończoną trzeba uzyskać mnóstwo pozwoleń choćby Transportowego Dozoru Technicznego nie mówiąc już o Nadzorze Budowlanym. Planowany termin otwarcia II nitki Elki to grudzień tego roku.

Ceny nie ulegają zmianie, dotychczasowy cennik pozostaje bez zmian, a dla prawdziwych fanów Elki przygotowano specjalną ofertę.  Na przejazd dwoma odcinkami w obu stronach będzie obowiązywać promocyjna cena. Szczegóły zostaną podane już wkrótce, zachęcamy do śledzenia strony internetowej Parku Śląskiego oraz profilu w social mediach. 

Już teraz obowiązuje promocja na bilety grupowe – głównie jest to oferta dla firm. Bilet promocyjny na przejazd w obie strony w cenie 20 zł/os.  przysługuje pracownikom firm, którzy dokonają zakupu biletów grupowych (15 i więcej miejsc) w terminie do 31 grudnia 2023 roku.

Jeżeli chodzi o III linię to został ogłoszony przetarg, zainteresowane firmy mogą składać oferty do 4 grudnia br.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości