Reklama:


Ukradli flagę i ukryli się na poddaszu Urzędu Stanu Cywilnego

Ukradli flagę i ukryli się na poddaszu Urzędu Stanu Cywilnego
Mężczyźni długo nie dawali za wygraną.fot. KMP Chorzów

Podczas tegoroczne Święta Niepodległości w naszym mieście doszło do niecodziennego wydarzenia. Dwóch mężczyzn przysporzyło sobie sporych problemów.

Cała sytuacja miała miejsce 11 listopada br. Patrol straży miejskiej zauważył, że dwóch mężczyzn dostało się na dach budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Połamali oni drzewiec flagi narodowej, która znajdowała się w tym miejscu i zabrali ją ze sobą.

Strażnicy natychmiast zaalarmowali inne służby, które szybko stawiły się przy Pałacu Ślubów. Sprawcy zamiast dobrowolnie oddać się w ręcej funkcjonariuszy postanowili uciekać. Wandale przez właz w dach postanowili wejść do środka USC. Ukryli się na poddaszu nie dając za wygraną.

Strop wyłożony był watą szklaną, co nie ułatwiło zadania mundurowym. Stróże prawa założyli specjalne kombinezony i maski. Przy pomocy kamery endoskopowej udało się im namierzyć sprawców. W organizmach 27-latków był ponad promil alkoholu. Mężczyźni odpowiedzą za znieważenie symbolu narodowego, a także zakłócenia miru domowego. Grozi im rok pozbawienia wolności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości