Reklama:


100 tancerek i tancerzy na deskach chorzowskiego MDK. Za nami przegląd MOTYLA NOGA

100 tancerek i tancerzy na deskach chorzowskiego MDK. Za nami przegląd MOTYLA NOGA
To pierwsza edycja przeglądu. Z pewnością w przyszłości odbędą się kolejne.fot. MDK Lompy

W Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie odbyła się pierwsza edycja wyjątkowego przeglądu dla młodych tancerek i tancerzy.

Pierwszy przegląd taneczny MOTYLA NOGA odbył się w środę, 15 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 młodych tancerek i tancerzy oraz wielu wspierających fanów-rodziców, dziadków, nauczycieli.

Na scenie zaprezentowało się 7 różnych zespołów tanecznych z chorzowskich przedszkoli i szkół podstawowych (Integracyjne Przedszkole nr 12 im. M. Montessori,  Przedszkole nr 3, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 32, Młodzieżowy Dom Kultury). Każdy taniec był inny, od przedszkolnych inscenizacji tanecznych, przez tańce ludowe, hip hop, na elementach jazzu kończąc. 

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wielkimi brawami publiczności a dodatkowo otrzymali drobne upominki, słodkie przekąski i napoje. Nagrodą dla wszystkich były warsztaty taneczne prowadzone przez panią Katarzynę Buczkowską – byłą solistkę zespołu baletowego Teatru Rozrywki,  nauczycielkę tańca,  instruktorkę pilates oraz latino solo.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pełne pozytywnej energii spotkanie. Liczymy na ponowne już za rok! – mówi Agata Nowak z Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie.  

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości