Reklama:


Hit w Chorzowie. Ruch może zrobić ważny krok w stronę awansu

Hit w Chorzowie. Ruch może zrobić ważny krok w stronę awansu
Piłkarki KPR Ruch Chorzów (na zdjęciu: Anastazja Bondarenko) rozegrają w sobotę ostatni mecz ligowy w 2023 rokuFot. Marcin Bulanda

Lider Ligi Centralnej Kobiet KPR Ruch Chorzów zmierzy się w sobotę (18.11.) w hali MORiS z trzecim zespołem tabeli SPR-em Gdynia. Jeśli „Niebieskie” przedłużą zwycięską serię, odskoczą od zespołu z Trójmiasta na sześć punktów.

Pierwsza część sezonu w Lidze Centralnej Kobiet zakończy się już w trzeci weekend listopada, po ośmiu kolejkach. W ostatnim tegorocznym występie KPR Ruch podejmie SPR Gdynia. Lider z Chorzowa ma na koncie komplet zwycięstw (21 pkt. w 7 meczach).

Gdynianki przez długi czas szły z Ruchem łeb w łeb, ale w 6. kolejce nieoczekiwanie przegrały w Jeleniej Górze z tamtejszym MKS-em Vitamineo 27:28. SPR traci do „Niebieskich” trzy „oczka”.

W sobotę w hali MORiS będziemy więc świadkami meczu, który ma ogromne znaczenie w walce o awans. Jeśli Ruch przedłuży zwycięską serię (i pokona SPR w regulaminowym czasie gry), wówczas odskoczy gdyniankom na sześć punktów.

Po meczu z Gdynią „Niebieskie” będą mieć prawie dwa miesiące przerwy w rozgrywkach ligowych. Druga część sezonu rozpocznie się bowiem w weekend 13-14 stycznia 2024 r.

Mecz KPR Ruch – SPR Gdynia rozpocznie się w sobotę, o godz. 17.00. Bilety do nabycia przed spotkaniem w kasie hali MORiS. Dla tych, którzy nie będą mogli wspomóc „Niebieskich” dopingiem, przygotowano transmisję na portalu tvcom.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości