Reklama:


Ważna zmiana. Niebawem kolejny etap remontu ul. Katowickiej

Ważna zmiana. Niebawem kolejny etap remontu ul. Katowickiej
Postęp prac widoczny jest gołym okiem.fot. Mariusz Banduch

Za kilka tygodni na kierowców korzystających z chorzowskich dróg czeka pozytywna zmiana. Zakończenie aktualnego etapu remontu ul. Katowickiej przyniesie istotne udogodnienie.

Remont ul. Katowickiej to potężna i kosztowna inwestycja. Blisko 50 mln zł pozwoli na prawdziwą ewolucję wspomnianej drogi. Otwarcie dojazdu na tereny inwestycje, ułatwiony dostęp do Muzeum Hutnictwa – to tylko część z plusów jak przyniesie realizowany remont.

– Mamy nadzieję, że inwestycja odkorkuje ul. Kościuszki i będzie stanowić doskonałą alternatywę na dojazd do Chorzowa Starego – mówi zastępca prezydenta Marcin Michalik.

Nowy etap, nowe możliwości

Na przestrzeni kilku tygodni nastąpi ważny moment w procesie realizacji inwestycji. Wraz z zakończeniem obecnego etapu prac udostępniony zostanie nowy łącznik między ul. Katowicką a Metalowców. To spowoduje ułatwienie dojazdu do wymienionego wcześniej Muzeum Hutnictwa, a jednocześnie umożliwi dalszą realizację prac.

– Chcemy tę drogę otworzyć w ciągu kilku tygodni. Zależy nam na czasie, bo od jej udostępnienia uwarunkowane jest rozpoczęcie kolejnych prac. Ta droga będzie bowiem przez jakiś czas jedynym dojazdem do ul. Metalowców – mówi Katarzyna Gawlik – Król, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. – Ten, który funkcjonuje tam obecnie prostopadle do ul. 3 Maja, zostanie zamknięty i przebudowany – dodaje.

Czego jeszcze chorzowianie mogą spodziewać się po inwestycji? Na wysokości ul. Krakusa przy Placu Powstańców powstanie zintegrowany przystanek tramwajowy wraz z przejściem podziemnym. Oprócz tego ul. Katowicka wzbogaci się o dodatkowy pas ruchu, który pozwoli jeszcze bardziej upłynnić ruch.

Całość inwestycji ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą znajdziecie w dołączonym niżej poście.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości