Wzorowa postawa chorzowianki pozwoliła zatrzymać złodzieja katalizatorów

Wzorowa postawa chorzowianki pozwoliła zatrzymać złodzieja katalizatorów
Mężczyzna nie dokończył kradzieży, bowiem zauważył patrol.fot. KMP Chorzów

Niestety takie kradzieże nadal są na porządku dziennym. Jedna z prób na terenie Chorzowa została skutecznie udaremniona.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jedna z mieszkanek zauważyła patrząc przez okno dziwnie zachowującego się mężczyznę. Nerwowo kręcił się on przy jednym z samochodów, notorycznie upewniając się, że nikogo nie ma w pobliżu. Kobieta nie zachowała biernej postawy, tylko postanowiła powiadomić policję. Patrol szybko udał się pod wskazany adres, jednak na miejscu mundurowi znaleźli tylko samochód podniesiony na lewarku, którego fragment układu wydechowego był przecięty.

Tu z pomocą przyszedł syn kobiety, który cały czas obserwował podejrzanego i wskazał stróżom prawa oddalającego się między blokami mężczyznę. Funkcjonariusze szybko pobiegli za wskazaną osobą i zatrzymali ją, gdy ta chciała wsiąść do swojego samochodu. Sprawca miał przy sobie narzędzia, za pomocą których chciał wyciąć katalizator. Teraz 42-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawca poniesie konsekwencje swoich czynów. fot. KMP Chorzów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości