Mikołaj z elfami zamieszkają w Parku Śląskim – Zimowa Osada Mikołaja już od 1 grudnia

Mikołaj z elfami zamieszkają w Parku Śląskim – Zimowa Osada Mikołaja już od 1 grudnia
To już kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy na terenie Zielonych Płuc Śląska.fot. Park Śląski

Atmosferę świąteczną będzie można już wkrótce poczuć w Parku Śląskim. Z początkiem grudnia zamieszka tu Święty Mikołaj wraz ze swoimi elfami. Będzie go można odwiedzić w jego Zimowej Osadzie. Na dzieci i dorosłych czekać będą również stoiska z ciepłymi napojami i świątecznymi dekoracjami. Otwarcie sezonowych atrakcji rozpocznie się w piątek, 1 grudnia o godz. 16:30 uroczystym rozświetleniem choinki. Wydarzenie uświetni występ młodych artystów z bożonarodzeniowym repertuarem.

W piątek 1 grudnia, o godz. 16.30 zainaugurowana zostanie Zimowa Osada Mikołaja. Centralną część osady stanowić będzie Domek Mikołaja, w którym dzieci i dorośli mogą spotkać się z Mikołajem i elfami oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej, świątecznej scenerii.

Przewidziana jest również możliwość wręczania prezentów przez Mikołaja po wcześniejszych, indywidualnych ustaleniach z opiekunem. Dodatkowo przy Domku będzie stała specjalna skrzynka, do której wszystkie dzieci mogą wrzucić laurki dla Mikołaja. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano upominki.

– Park Śląski to urokliwe miejsce spacerów w zimowej scenerii, w tym roku w szczególności zapraszamy do odwiedzenia Zimowej Osady Mikołaja, gdzie będzie można spotkać się z dobrze znaną wszystkim postacią, która przybyła do nas prosto z Laponii, wykonania pamiątkowego zdjęcia w świątecznym klimacie i spróbowania lokalnych specjałów na stoiskach wystawców – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – Pragniemy również zaprosić wszystkich do wspólnego rozświetlenia choinki, które odbędzie się już w najbliższy piątek – dodaje.

Zimową Osadę urozmaicą stoiska wystawców, na których będzie można zakupić świąteczne dekoracje, napić się gorącej czekolady lub grzanego wina, a także spróbować lokalnych smakołyków i kupić ozdoby świąteczne.

15 metrowa choinka rozbłyśnie setkami świateł

Zimową Osadę Mikołaja zainauguruje rozświetlenie choinki w Parku Śląskim. Choinka, która od lat rośnie w okolicy alei Żyrafy, została przystrojona świątecznymi ozdobami oraz lampkami, które rozbłysną około godziny 16.30. W tym roku ozdobione zostały również alejki Parku Śląskiego przy Alei Żyrafy, gdzie mieści się Zimowa Osada Mikołaja. Uroczystość rozświetlenia choinki uświetni występ dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Katowice Tysiąclecie.

Ponad 700 Małych Mikołajów przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego

To nie jedyne atrakcje zaplanowane w ramach Zimowej Osady Mikołaja. Wydarzeniu towarzyszyć będzie druga edycja Marszu Małych Mikołajów, w którym ponad 700 dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy I-IV) w mikołajkowych nakryciach głowy przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 5 grudnia o godzinie 10.00 przy napisie świetlnym Park Śląski, a zakończy się około godziny 11.00 spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie Mikołaja.

Zimowa Osada Mikołaja w Parku Śląskim będzie czynna już w najbliższy weekend: 1 grudnia (piątek), w godzinach 16.30-20.00, 2 grudnia (sobota) w godzinach 10.00-18.00, 3 grudnia (niedziela) w godzinach 12.00-18.00. Mikołaja będzie można spotkać również w tygodniu 5 grudnia (wtorek) w godzinach 9.00-18.00 oraz w dniu Jego święta, czyli 6 grudnia (środa) w godzinach 12.00-18.00. Zimowa Osada wraz z domkiem Mikołaja znajdować się będą przy Alei Żyrafy.

4 grudnia (poniedziałek) Zimowa Osada Mikołaja będzie nieczynna.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości