Duchy i strachy powracają do skansenu w zimowej odsłonie!

Duchy i strachy powracają do skansenu w zimowej odsłonie!

Jeżeli nie macie pomysłu na styczniową rozrywkę, to z kolejną ciekawą propozycją przychodzi MGPE w Chrzowie.

„Duchy i strachy” powracają w zimowej odsłonie! Na pełne emocji i strachu spotkania z gawędziarzem skansen zaprasza wraz z teatrem „Lufcik na korbkę”, który ponownie postara się odbyć wraz z gośćmi podróż do wiejskiego świata wierzeń i podań. Droga do niego będzie kręta i mroczna. Nieprzeniknione ciemności skansenu będą jednak tylko zapowiedzią tego, co czeka śmiałków podczas spotkania z gawędziarzem w chałupie. Złe moce czają się bowiem wszędzie polując na dusze śmiertelników.

– Tegoroczna edycja „Duchów i strachów” spotkała się z ogromny zainteresowaniem. Ze względu na ponawiające się prośby o kolejne wydarzenia, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych gości i zapraszamy na dodatkowe trzy odsłony „Duchów i strachów” w styczniu i lutym – mówi Paulina Cius – Górska, Dyrektor Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Duchy i strachy pokażą się w skansenie w dniach: 13 i 27 stycznia oraz 3 lutego (soboty) w godzinach 17.30 i 18.30. Liczba uczestników jest ograniczona! Cena biletu wynosi 40 zł od osoby ( w cenie przypinka i poczęstunek). Bilety dostępne on-line i w kasie Muzeum.

Rozpiski grup

  • 13 stycznia – 1 grupa do 30 osób, godzina 17.30 , 2 grupa do 30 osób, godzina 18.30. Zbiórka pod kasą Muzeum
  • 27 stycznia – 1 grupa do 30 osób, godzina 17.30 , 2 grupa do 30 osób, godzina 18.30. Zbiórka pod kasą Muzeum
  • 03 lutego – 1 grupa do 30 osób, godzina 17.30 , 2 grupa do 30 osób, godzina 18.30. Zbiórka pod kasą Muzeum

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa