Przekroczenie prędkości ujawniło poważniejsze przewinienia 44-latka

Przekroczenie prędkości ujawniło poważniejsze przewinienia 44-latka
Zatrzymanie spowodowało odkrycie innych "grzechów" kierującego.fot. KMP Chorzów

Kolejna kontrola drogowa przeprowadzona przez chorzowską policję zakończyła się zatrzymaniem. W efekcie kierowca poniesie konsekwencje za szereg przewinień.

Do całego zdarzenia doszło w trakcie rutynowych działań związanych z kontrolą prędkości. Policjanci z drogówki prowadzili pomiary prędkości na ul. Katowickiej. W pewnym momencie na radar trafiła osobowa Honda. Odczyt wskazał, że kierujący przekroczył obowiązujące w tym miejscu ograniczenie o 13 km/h.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. W jej trakcie okazało się, że 44-latek nie posiada prawa jazdy, a auto nie posiada ważnych badań technicznych. To jednak nie koniec. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że katowiczanin ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz przyszłością nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa