Nowe twarze w sztabie szkoleniowym Ruchu. Niedźwiedź rezygnuje z klubowej legendy

Nowe twarze w sztabie szkoleniowym Ruchu. Niedźwiedź rezygnuje z klubowej legendy
Czy sztab w nowym kształcie wpłynie na postawę zespołu?fot. Ruch Chorzów

Zimowe przygotowania Ruch Chorzów odbędzie pod wodzą nowego trenera Janusza Niedźwiedzia. Wiemy, kto pomoże szkoleniowcowi w szlifowaniu formy zawodników.

Tuż przed końcem 2023 roku zarząd 14-krotnego Mistrza Polski podjął decyzję o zmianie na stanowisku szkoleniowca. Podziękowano za prace Janowi Wosiowi, który wcześniej objął stery po Jarosławie Skrobaczu. W rundzie wiosennej Niebiescy będą grać pod wodzą Janusza Niedźwiedzia, który w trakcie obecnych rozgrywek rozstał się z Widzewem Łódź.

Nowe nazwiska w sztabie. Brak klubowej legendy

Ruch Chorzów za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował o ostatecznym kształcie sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Z dotychczasowego składu trener Niedźwiedź zdecydował się pozostawić trenera przygotowania motorycznego Wojciecha Grzyba oraz jego asystenta Jakuba Jarosza. W dalszym ciągu pracować będą również analityk Adriach Gach, fizjoterapeuci Filip Czapla i Sebastian Lukaszczyk, lekarz Michał Glogasa, a także Andrzej Urbańczyk – kierownik drużyny.

Nowy szkoleniowiec postanowił sięgnąć po swoich zaufanych współpracowników – Karola Szwedę oraz Marcina Zubka, którzy pracowali we wspomnianym Widzewie. Będą oni pełnić funkcję asystentów. Pierwszy z wymienionych posiada licencję UEFA PRO

Największe zaskoczenie budzi jednak posada trenera bramkarzy. Janusz Niedźwiedź postanowił, że golkiperami Ruchu nie będzie zajmowała się Ryszard Kołodziejczyk. Klubowa legenda zajmie się szkoleniem Akademii Piłkarskiej oraz UKS-ie.

– Trenerowi Kołodziejczykowi dziękujemy za lata działalności przy pierwszej drużynie i życzymy powodzenia w pracy z młodymi golkiperami Akademii Piłkarskiej oraz UKS-u – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie klubu.

Jego miejsce zajmie Radosław Hołubiec posiadający licencję UEFA Goalkeeper B, aktualnie uczestnicząc w kursie UEFA Goalkeeper A. Do tej pory pracował w Stali Rzeszów, skąd zna się z Januszem Niedźwiedziem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości