Dzień Babci i Dziadka w chorzowskim skansenie

Dzień Babci i Dziadka w chorzowskim skansenie
Jedne z warsztatów będą poświęcone tworzeniu filcowych breloczków.fot. MGPE w Chorzowie

Święto wszystkich babć i dziadków w skansenie już w najbliższy weekend, dlatego muzeum przybywa do was z pomysłami na urozmaicenie tego dnia.

Dzień Babci i Dziadka w wyjątkowym wydaniu to dwudniowe wydarzenie w Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny, poświęcone warsztatom artystycznym.

20 stycznia (sobota) o godzinie 12:00 skansen zaprasza na tworzenie świec z wosku sojowego w szkle. Świece zalewane będą specjalnymi olejkami zapachowymi i ozdabiane suszonymi kwiatami . Z pewnością dla wielu młodych artystów będzie to jedno z pierwszych spotkań z gorącym woskiem, ale nie powodów do obaw – pracownicy działu służyć będą pomocą.

21 stycznia (niedziela) o godzinie 12:00 odbędą się zajęcia poświęcone tworzeniu filcowych breloków. Na warsztatach dziecko z pomocą dziadków wykona własnoręcznie prezent w postaci filcowego breloczka w kształcie warzywa, owocu lub zwierzęcia gospodarskiego. Zarówno dziadkowie, opiekunowie jak i pracownicy działu edukacji będą kontrolować samodzielną pracę wszystkich uczestników i pokażą jak radzić sobie z filcem.

Warsztaty mogą potrwać do 2 godzin. Cena biletu – 40 zł (na jednym bilecie mogą wejść maksymalnie 3 osoby, z czego jedna musi być osobą dorosłą). Bilet umożliwia również zwiedzenie ekspozycji muzealnej we własnym zakresie.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa