Ruszyła 3. edycja programu „Mieszkanie za remont”. Trwa nabór wniosków

Ruszyła 3. edycja programu „Mieszkanie za remont”. Trwa nabór wniosków
Na liście znajduje się 20 mieszkań czekających na nowych nabywców.fot. archiwum

Osoby poszukujące mieszkania może zainteresować ciekawa opcja. W Chorzowie rusza kolejna możliwość pozyskania mieszkania w ramach przeprowadzonego remontu.

Osoby, które chcą ubiegać się o mieszkanie za remont muszą spełnić kilka warunków. Po pierwsze, nie można być właścicielem innego mieszkania lub domu. Po drugie – należy spełnić kryterium dochodowe. Przykładowo – dla gospodarstwa jednoosobowego to dochód mieszczący się w widełkach od 3176,88 zł do 6353,76 zł, a w przypadku gospodarstwa wieloosobowego dochód na jedną osobę musi się mieścić w przedziale od 2382,66 zł do 4765,32 zł. Trzecim warunkiem jest brak zaległości z tytułu najmu aktualnie zajmowanego lokalu. Jeżeli dana osoba spełnia wszystkie warunki formalne, a na jedno mieszkanie jest więcej chętnych, a tak z reguły jest, wtedy o pierwszeństwie w zawarciu umowy decydują punkty. Tworząc punktację pod uwagę bierzemy m.in.: aktualną powierzchnię mieszkalną w przeliczeniu na jedną osobę, brak zadłużenia, zameldowanie stałe w Chorzowie, kwestię posiadania dzieci, orzeczenia o niepełnosprawności czy też kwestię wieku.

Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków programu mieszkań oddawanych w najem po przeprowadzeniu remontu przez przyszłego najemcę można uzyskać w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów na I piętrze przy Rynku 1 w Chorzowie lub pod nr tel. 32-416-50-00, wew. 5305. Wnioski przyjmowane będą do 29 lutego br.

Lista lokali w ramach programu oraz dodatkowe informacje: https://bip.chorzow.eu/index.php?id=168000065138376324

Źródło: UM Chorzów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości