Z VfB Stuttgart do Ruchu Chorzów. Niebiescy pozyskali młodzieżowego reprezentanta Polski

Z VfB Stuttgart do Ruchu Chorzów. Niebiescy pozyskali młodzieżowego reprezentanta Polski
To już czwarty transfer Ruchu w tym okienku zimowym.fot. Ruch Chorzów

Przed wylotem na zgrupowanie do Turcji Ruch Chorzów ogłosił czwarty transfer tej zimy. Do ekipy 14-krotnego Mistrza Polski dołączył napastnik prosto z VfB Stuttgart.

W drużynie Niebieskich dawno nie było tak intensywnej zimy. Nie chodzi bynajmniej o przygotowania do rundy wiosennej, choć te także ruszyły na dobre, a o ruchy kadrowe. Chorzowianie mają za wszelką cenę walczyć o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Tej misji podjął się nowy trener – Janusz Niedźwiedź. Od momentu ogłoszenia nazwiska nowego szkoleniowca przy Cichej pojawiło się także trzech nowych zawodników – Filip Wilak, Adam Vlkanova oraz Dante Stipica. Każdy z nich został pozyskany na zasadzie wypożyczenia. Z zespołem pożegnał się natomiast Konrad Kasolik oraz Paweł Baranowski, którzy wiosną będą grać w trykotach Wieczystej Kraków i GKS-u Jastrzębie.

Młodzieżowy reprezentant prosto z VfB Stuttgart

Z całą pewnością do Ruchu zawita jeszcze kilka nowych twarzy. Wczoraj klub za pośrednictwem oficjalnego komunikatu ogłosił zakontraktowanie Mike’a Hurasa. Młodzieżowy reprezentant Polski do lat 17 zasilił Niebieskich na zasadzie transferu definitywnego z VfB Stuttgart. Kontrakt napastnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia.

– Miałem różne propozycje, ale gdy tylko usłyszałem o zainteresowaniu Ruchu, nie miałem już w głowie żadnej innej opcji. Moja rodzina jest z Górnego Śląska, kibicuje Ruchowi, którym na dobre zaraził mnie dziadek. Jestem członkiem fanklubu FC Deutschland, gra tutaj była moim marzeniem. To dla mnie wielki zaszczyt, móc być w Chorzowie. Chcę pracować tak, by swoją grą pomagać drużynie – mówi Huras za pośrednictwem oficjalnej strony Ruchu.

Mike przyszedł na świat w Stuttgarcie. Jego rodzice pochodzą z Polski – ojciec z Raciborza, a mama z Siemianowic Śląskich. W trakcie swojej kariery juniorskiej 17-latek występował w takich drużynach jak SV Hegnach, FSV Waiblingen i VfB Stuttgart. W ubiegłym sezonie w rozgrywkach Bundesligi U’17 zdobył 14 bramek dla VfB. Jest także reprezentantem Polski do lat 17, dla której zagrał m.in. w listopadowych Mistrzostwach Świata. Z orzełkiem na piersi wystąpił do tej pory 20 razy i siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości