Radni zdecydowali – w Chorzowie powstanie rondo WOŚP

Radni zdecydowali – w Chorzowie powstanie rondo WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie miała w Chorzowie swoje miejsce przez cały rok.fot. Mariusz Banduch

W Chorzowie kolejne rondo otrzyma wyjątkową nazwę. Oprócz samej tabliczki wyróżni je unikatowy element, który z pewnością każdemu rzuci się w oczy.

Rondo u zbiegu ulic Zabrskiej i Raciborskiej w Chorzowie otrzymało nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Uchwała w tej sprawie została podjęta przez chorzowskich radnych podczas styczniowej sesji Rady Miasta. Nowa nazwa ronda jest wyrazem uznania dla wieloletniej działalności fundacji Jurka Owsiaka.

– W tym roku nie tylko organizujemy Śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale też uhonorowaliśmy działalność Fundacji Jurka Owsiaka nadając nazwę WOŚP jednemu z naszych rond. Chorzowianie i mieszkańcy regionu również korzystają ze sprzętu medycznego oznaczonego czerwonym serduszkiem, który co roku trafia do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Do tej pory do naszego miasta trafiło ponad 20 mln zł wsparcia w różnej postaci za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dlatego też Chorzów gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej.” – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa

Otwarcie ronda zaplanowane zostało na wiosnę tego roku. Wtedy też umieszczone zostanie na nim charakterystyczne czerwone serduszko Orkiestry. Poniżej możecie zobaczyć serce, które zostanie umieszczone na środku ronda.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości