Ferie z Curlingiem w Chorzowie. Impreza dla całej rodziny

Ferie z Curlingiem w Chorzowie. Impreza dla całej rodziny

Już jutro, w piątek, 2 lutego, na lodowisku przy ulicy 3 Maja 78 w Chorzowie odbędą się „Ferie z Curlingiem”. To impreza, podczas której dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy będą mogli wziąć udział w bezpłatnym treningu tej dyscypliny olimpijskiej.

Curling to zimowa dyscyplina olimpijska, w którą grać może każdy od lat sześciu do stu sześciu. Gra toczy się na torze lodowym długości ok. 45m pomiędzy dwoma drużynami 4 lub 2-osbowymi i polega na zagrywaniu do celu (wymalowanej na lodzie tarczy) granitowych kamieni o wadze ok. 20kg.

Curling jest sportem precyzyjnym, bo kamień należy zagrać z idealna silą i w dobrym kierunku, aby ustawić go tam, gdzie chcemy na torze. Swoich sił mogą spróbować zarówno dzieci, młodzież jak dorośli czy seniorzy – mówi Prezes Śląskiego Klubu Curlingowego, Krzysztof Beck.

Po ubiegłorocznej udanej akcji „Ferie z Curlingiem” w Chorzowie Batorym tym razem Fundacja Gramy do Końca przygotowała treningi z profesjonalnymi curlerami przy Szkole Podstawowej nr 15.

W zeszłym roku dzieciaki świetnie się bawiły i mieliśmy wiele zapytań czy powtórzymy zabawę. Zdecydowaliśmy się tym razem na lokalizację bliżej centrum i mamy nadzieję, że mieszkańcy nas nie zawiodą – mówi Bartłomiej Czaja, Prezes Fundacji Gramy do Końca.

Drużyny curlingowe zagrywają naprzemiennie po 8 kamieni i po zagraniu wszystkich sprawdza się które są bliżej środka celu. Tyle ile kamieni jest bliżej środka od pierwszego od środka kamienia przeciwnika, tyle punktów się zdobywa w zagranej partii zwanej „endem”

Podczas zajęć w Chorzowie zawodnicy Śląskiego Klubu Curlingowego pokażą sprzęt sportowy, wyjaśnią zasady gry i punktacji oraz będą instruować jak wykonać ślizg z kamieniem. Pod koniec zajęć każdy będzie mógł spróbować zagrać do celu zwanego „domem”.

„Ferie z Curlingiem” rozpoczną się o godz. 14:30 i potrwają 2 godziny. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości