Po zwycięskich derbach z MTS Żory piłkarki KPR Ruch Chorzów ponownie wystąpią w hali MORiS. W sobotę (3.02.) podejmą ENEA Piłkę Ręczną Poznań. Tego samego dnia wystąpią futsaliści Ruchu, którzy w 1/16 finału Pucharu Polski zagrają w Siemianowicach Śląskich.
W pierwszej rundzie Ligi Centralnej Kobiet piłkarki KPR Ruch Chorzów były niczym walec – równały z ziemią wszystko, co stanęło na ich drodze. Wygrały wszystkie spotkania (11), w tym mecz na szczycie z MTS Żory, różnicą aż siedmiu bramek (28:21).
Na półmetku LCK „Niebieskie” mają cztery punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem z Żor. Następne ekipy w stawce – SPR Gdynia czy Korona Handball Kielce – nie będą się liczyć w walce o awans, bowiem mają już kilkunastopunktową stratę do Ruchu.
Ruch znajduje się w bardzo dobrej sytuacji, ale zarówno zawodniczki, jak i trener przestrzegają przed hurraoptymizmem.
– Jeszcze jest cała druga runda przed nami – mecz rewanżowy w Żorach, a wcześniej m.in. ciężki mecz w Kielcach. Piłka cały czas jest w grze i musimy zachować koncentrację do samego końca – przypomina bramkarka KPR Ruch Monika Ciesiółka.
W podobnym tonie wypowiada się trener Ivo Vavra.
– Mecz na szczycie był bardzo ważny, to kolejny krok do osiągnięcia naszego celu, ale musimy twardo stąpać po ziemi. Co nam po punktach z Żorami, jak np. przegramy ze Szczecinem? Mamy przed sobą jeszcze kilka miesięcy pracy – mówi Vavra „Chorzowianinowi”.
Już w sobotę (3.02.) o godz. 17.00 „Niebieskie” rozpoczną rundę rewanżową Ligi Centralnej Kobiet. W hali MORiS podejmą ENEA Piłkę Ręczną Poznań, szósty zespół tabeli. Jesienią, na inaugurację rozgrywek, chorzowianki wygrały w Poznaniu 35:27.
Jak informuje organizator meczu, chorzowski MORiS, do sprzedaży trafi 250 biletów. Będą one dostępne na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w cenie 15 zł (normalny) oraz 10 zł (ulgowy) w kasie hali przy ul. Dąbrowskiego 113.
Druga z chorzowskich drużyn – Ruch Chorzów Futsal – wystąpi w Pucharze Polski. W 1/16 finału Pucharu Polski podopieczni Mirosława Miozgi zagrają na wyjeździe z I-ligowym FC Silesia Box Siemianowice Śląskie. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w Kompleksie Sportowym „Michał”. Przypomnijmy, że „Niebiescy” w poprzedniej rundzie pokonali w Jelczu-Laskowicach tamtejszego Orła 10:4.