Wygrali w Białymstoku, powtórzą to w Chorzowie? Ruch podejmie „Jagę”

Wygrali w Białymstoku, powtórzą to w Chorzowie? Ruch podejmie „Jagę”

Od 4 listopada 2023 r. futsaliści z Chorzowa nie zdobyli punktów w Ekstraklasie. Przegrali 11 spotkań z rzędu. Czy w spotkaniu z Jagiellonią Białystok – 10 lutego w hali MORiS – w końcu zapunktują?

13 punktów straty do bezpiecznej strefy w tabeli i tylko 10 meczów do zakończenia sezonu – futsaliści Ruchu Chorzów z każdym tygodniem mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Wciąż jednak tli się nadzieja. Kibice wierzą, że jedno zwycięstwo pozwoli „Niebieskim” odpalić, a za nim przyjdą kolejne.

W sobotę podopieczni Mirosława Miozgi podejmą Jagiellonię Białystok, sąsiada w ligowej tabeli.

Sytuacja jest bardzo trudna, każdy z nas czuje powagę sytuacji. Kibice wymagają od nas, by walczyć o utrzymanie, my też tego bardzo chcemy. Najbliższy mecz będzie bardzo ważny. Może dać nam jeszcze nadzieję na utrzymanie – powiedział Michał Tkacz w programie „Futsalowe Rozmowy”.

Piętnasty w tabeli Ruch (6 pkt.) zmierzy się w hali MORiS z czternastą Jagiellonią (10 pkt.). Dopiero zajęcie trzynastej pozycji pozwoli utrzymać się w FOGO Futsal Ekstraklasie. Do zajmującego je Eurobusu Przemyśl „Niebiescy” mają sporą stratę. Potrzebna byłaby więc cała seria zwycięstw.

Chorzowianie (licząc z dorobkiem Cleareksu) doznali 11 porażek z rzędu, ale smak zwycięstwa z Jagiellonią akurat znają. W październiku 2023 r. wygrali na Podlasiu 5:4. Później, 4 listopada, pokonali u siebie Sośnicę Gliwice (5:2) i od tej pory już niestety nie punktują.

Mecz Ruch – Jagiellonia rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00. Bilety można kupować przez internet (link tutaj>>).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości