Bal sportowca. Nagrody dla najlepszych

Bal sportowca. Nagrody dla najlepszych

W sobotę, 10 lutego, w Miejskim Domu Kultury „Batory” odbył się coroczny Bal Sportowca, podczas którego przyznano nagrody dla ludzi sportu za rok 2023.

Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Kołodziej i prezydent Andrzej Kotala przyznali nagrody w kilku kategoriach. Za wybitne osiągnięcia sportowe wyróżniona została Paulina Peda, chorzowianka, pływaczka, reprezentantka Polski i olimpijka Igrzysk w Tokio z 2021 roku, multimedalistka i rekordzistka Mistrzostw Polski w pływaniu. a także Roman Herman, prezes, trener oraz założyciel klubu sportów walki GB Spartan Chorzów. Nagroda za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej powędrowała do Jarosława Skrobacza, były szkoleniowiec Ruchu Chorzów, który w dwa sezony osiągnął dwa kolejne awanse do wyższych klas rozgrywkowych.

Z kolei za osiągnięcia w zakresie organizacji sportu i rekreacji w mieście nagrodzeni zostali Seweryn Siemianowski, prezes Zarządu Ruchu Chorzów, dzięki którego działalności w 2023 roku z powodzeniem kontynuowane były projekty ukierunkowane na rozwój sportowy adeptów piłki nożnej oraz Roman Herman prezes, trener oraz założyciel klubu sportów walki pod nazwą Stowarzyszenie GB Spartan Chorzów, pod którego kierownictwem klub z sekcji sportów walki stał się jednym z największych i najbardziej utytułowanych klubów w kraju i może pochwalić się medalami Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, a także medalami na olimpiadach dyscyplin nieolimpijskich.

Nagroda specjalna powędrowała do Ruch Chorzów, który w ciągu trzech lat uzyskał trzy awanse z rzędu i w roku 2023 wrócił do Ekstraklasy.

Poprzedni rok był naprawdę niesamowity, spełniliśmy marzenia swoje i kibiców, mam nadzieje, że obecny rok, który może nie zaczął się najlepiej, też przyniesie nam dużo radości i za dwanaście miesięcy będziemy mogli ponownie cieszyć się z tego wyróżnienia – mówił Tomasz Foszmańczyk, kapitan Ruchu Chorzów, który odebrał nagrodę w imieniu drużyny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości