Dlaczego warto kupić legowisko ortopedyczne dla psa?

Dlaczego warto kupić legowisko ortopedyczne dla psa?

Jeśli jesteś właścicielem psa, to z całą pewnością chcesz dla niego jak najlepiej. Pies potrzebuje spacerów, pożywienia, pogłaskania, zabawy. Niezwykle ważną częścią jego życia jest również sen. To on zapewnia psu regenerację, sprawia, że ma więcej energii i ogólnie jest zdrowy. Posłanie czworonoga jest niezwykle ważne i nie powinno być przypadkowe. W poniższym tekście podpowiemy, dlaczego legowisko ortopedyczne dla psa to coś, co warto rozważyć. Zapraszamy do lektury.

Czym jest legowisko ortopedyczne dla psa i jakie psy powinny z niego korzystać?

W największym uproszczeniu, legowisko ortopedyczne to posłanie, które ma specjalne właściwości, które pomagają w profilaktyce i leczeniu problemów kostno-stawowych u psów. Legowisko ortopedyczne dla psa:

– zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i stawów Twojego pupila. Legowisko ortopedyczne jest wypełnione pianką memory foam, która dostosowuje się do kształtu ciała psa i rozkłada równomiernie ciężar. Dzięki temu legowisko zapobiega nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa i stawów, które mogą prowadzić do zwyrodnień, zapaleń, bólu i ograniczenia ruchomości.
– dopasowuje się do kształtu ciała psa i jego wagi – dzięki czemu zapewnia psu maksymalny komfort i przytulność, a także zapobiega odleżynom, które mogą powstawać na skutek długiego leżenia w jednej pozycji.
– łagodzi ból i poprawia samopoczucie – zapewnia spokojny i głęboki sen, który jest niezbędny dla zdrowia i dobrego samopoczucia pupila.

Legowisko ortopedyczne dla psa jest przeznaczone dla psów, które mają problemy kostno-stawowe, takie jak dysplazja, artroza, zapalenie stawów, czy osteochondroza. Ortopedyczne legowiska są też polecane dla psów starszych, dużych, ciężkich, aktywnych, lub po operacjach i urazach. Posłanie ortopedyczne może być też dobrym rozwiązaniem dla czworonogów, które mają skłonność do alergii, ponieważ jest hipoalergiczne i antybakteryjne.

Czym różnią się między sobą legowiska dla psów?

Legowiska ortopedyczne dla psów różnią się pod względem ortopedycznym, ale też estetycznym. Oto kilka rodzajów legowisk dla psów, które możemy spotkać:

– legowisko materac – to proste i klasyczne legowisko, które składa się z jednej warstwy wypełnienia i pokrowca.
Sprawdzi się jako posłanie dla dużego psa.
– legowisko kanapa – to legowisko, które ma podwyższone boki, tworzące oparcie dla psa. Legowisko kanapa jest wygodne i przytulne, a także zapewnia psu poczucie bezpieczeństwa i ochrony.
– legowisko kojec – ma wysokie boki, tworzące zamkniętą przestrzeń dla psa. Sprawdzi się dla psów, które lubią się chować i mieć swoje własne miejsce, a także dla psów lękliwych i nieśmiałych, które potrzebują i szukają spokoju.

Na co zwracać uwagę wybierając legowiska ortopedyczne dla psa?

Wybierając legowisko ortopedyczne dla psa, należy kierować się kilkoma kryteriami: Oto kilka z nich:

– rozmiar – legowisko ortopedyczne powinno być odpowiednio dopasowane do wielkości i wagi psa, tak aby zapewnić mu wystarczająco dużo miejsca do spania i rozciągania się, a także odpowiednie wsparcie dla jego ciała. Dla dużego psa, materac ortopedyczny siłą rzeczy będzie musiał być odpowiednio duży. Nie mając dużego mieszkania należy mieć to na uwadze.
– materiał – oprócz właściwości ortopedycznych, legowisko ortopedyczne powinno być wykonane z materiałów trwałych i łatwych do utrzymania w czystości. Warto również zwrócić uwagę na hypoalergiczne opcje, jeśli pies ma skłonności alergiczne.
– kształt – można wybrać prostokąt, koło, owal, serce. Ważne jest, aby legowisko pasowało do rozmiaru psa i nie zaburzało specjalnie aranżacji wnętrza.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego, legowisko ortopedyczne dla psa to świetny wybór dla każdego właściciela, który chce zapewnić swojemu pupilowi zdrowy i komfortowy sen. Wbrew swojej nazwie, nie musimy zwlekać z zakupem ortopedycznego legowiska do chwili, aż nasz pies zacznie mieć problemy ze zdrowiem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa