Sceniczna wędrówka przez życie

Sceniczna wędrówka przez życie

Tego spektaklu jeszcze nie ma, a już wzbudza takie zainteresowanie publiczności, że Teatr Rozrywki zdecydował się na wyznaczenie dodatkowych terminów przedstawień.

Zgodnie z zapowiedzią twórców, spektakl muzyczny „Dwanaście godzin z życia kobiety” to opowieść o współczesnej kobiecie (kiedyś sławnej i lubianej piosenkarce), ukazana w trzech odsłonach, obrazujących różne etapy życia bohaterki. Historia zbudowana została na podstawie piosenek z płyty Haliny Kunickiej o tym samym tytule.

Ania (w tej roli Beata Wojtan) to pełna nadziei i marzeń, tańcząca w rytmie własnych pragnień, wypełniona niecierpliwą miłością, z wieloma sprawami na głowie i zalotnikami na sumieniu, czyli młodość.
Anka (grana przez Izabellę Malik) obrazuje czas, gdy serce bije w tempie zdobytych mądrości, a dusza wykonuje taniec w rytm gromadzonych wspomnień. To dusza, która odnalazła swoja drogę, a potem kilka razy ją zgubiła i serce, które było kochane i ranione, a więc – dojrzałość.

Anna (wykreowana przez Marię Meyer) to zaś mozaika wspomnień, w której każdy fragment ma swoje miejsce i znaczenie. Czas, w którym strach przed utratą ustępuje miejsca mądrości i odwadze, a zatem – starość.

Bohaterka „Dwunastu godzin z życia kobiety”, kiedyś sławna, lubiana piosenkarka, dziś opuszczona i zapomniana, w swej rozpaczy i samotności przywołuje duchy wspomnień, swoje „ja” sprzed lat. Chce im się przyjrzeć, rozliczyć je ze wszystkiego, do czego doprowadziły. Nic już nie może zmienić, a gdyby mogła to czy znalazłaby na tyle odwagi?

Tekst Katarzyny Błaszczyńskiej reżyseruje Marek Rachoń. Scenografię i kostiumy opracowały Iga Płachta i Aneta Marszałek, a choreografię Sylwia Hefczyńska-Lewandowska. Teksty do wykorzystanych w spektaklu piosenek z repertuaru Haliny Kunickiej napisał Wojciech Młynarski. Muzykę skomponował Jerzy Derfel.

Premiera spektaklu na Małej Scenie Teatru Rozrywki odbędzie się 22 marca br. o godzinie 19.30. Na tę prezentację nie ma już miejsc na widowni. Zostały pojedyncze bilety na spektakle w dniach 23 i 24 marca. Wychodząc na przeciw tak dużemu zainteresowaniu ze strony publiczności zdecydowano o wyznaczeniu trzech dodatkowych terminów spektaklu – 21, 22 i 23 czerwca 2024.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa