Na Śląskim się nie udało. Ruch wygra z Legią w hali MORiS?

Na Śląskim się nie udało. Ruch wygra z Legią w hali MORiS?
Futsaliści Ruchu liczą na doping kibiców podczas środowego spotkania z Legią WarszawaFot. Adrian Ślązok

W piłkarskiej Ekstraklasie pojedynki dwóch utytułowanych klubów mają wieloletnią historię. W futsalu „Niebiescy” zmierzą się w środę (28.02., godz. 18.00) z Legią Warszawa po raz pierwszy. Szykują się nie lada emocje w hali przy ul. Dąbrowskiego.

9 lutego na Stadionie Śląskim – w obecności ponad 37 tysięcy kibiców – Ruch Chorzów zmierzył się z Legią Warszawa. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokazali się z niezłej strony, ale popełnili jeden błąd bezlitośnie wykorzystany przez rywala. Legia wygrała w Chorzowie 1:0.

Czytaj także: Kibice wyszli z niedosytem. Jeden błąd i Ruch przegrał z Legią (zdjęcia)

19 dni później dojdzie do kolejnego starcia drużyn o tych nazwach, tym razem w FOGO Futsal Ekstraklasie. Dla Ruchu Chorzów Futsal (od 2024 r. zastąpił Clearex Chorzów) będzie to pierwszy pojedynek ze stołeczną ekipą.

Legia walczy o udział w play off, obecnie zajmuje 8. miejsce. Większość punktów (21 z 31) zdobyła u siebie). Na wyjazdach zespół z Warszawy triumfował tylko dwa razy na jedenaście spotkań. Z kolei „Niebiescy” – od wielu miesięcy w strefie spadkowej – będą chcieli wygrać po raz drugi z rzędu u siebie (poprzednio 4:1 z Jagiellonią Białystok).

– Mamy swoje problemy kadrowe, ale drużyna jest bardzo zmotywowana. Wiem, że w naszej hali jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę. Spotkania Ruchu i Legii zawsze przyciągały dużą liczbę kibiców. Wierzę, że nie inaczej będzie i teraz, dlatego zapraszamy na trybuny – powiedział Michał Tkacz, zawodnik Ruchu, cytowany przez chorzowski klub w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że od kilku dni trwa sprzedaż biletów w internecie (na kupbilet.pl), a od poniedziałku także w Centrum Rekreacji i Wdzięku w Chorzowie. Ceny wejściówek to: 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (ulgowy).

Szczegółowe informacje na temat zakupu biletów na środowy mecz w hali MORiS znaleźć można tutaj. Przypominamy: pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 18.00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa