Sekrety Chorzowa w Klubie ChSM Pokolenie

Sekrety Chorzowa w Klubie ChSM Pokolenie

Wojciech Dinges, autor książki „Sekrety Chorzowa” będzie gościem chorzowskiego Kręgu Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” W Klubie Chorzowskiej Spółdzielni Miewszkaniowej Pokolenie przy ul. Młodzieżowej 29. Spotkanie odbędzie się już jutro – w środę 27 marca br. o godzinie 18.00.

„Sekrety Chorzowa” to jeden z tomów serii wydawniczej publikowanej nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn. Wydawca tak zachęca do lektury:

Zdecydowanie musisz poznać Janinę Omańkowską, jedną z tych bezczelnych politykujących polskich kobiet, niezwykle zręczną w działaniu i w mowie, która wtyka swój nos wszędzie, która przysporzy państwu pruskiemu sporo kłopotów. Nie daj się prosić i znajdź w książce rozwiązanie zagadki: co wynalazł noblista, na cześć którego w 1979 roku jeden z kraterów na księżycu nazwano Adler? Masz na to mało czasu, bo już plotkarze z okolicznych stron szepczą Ci do ucha odpowiedź na pytanie, czy spotkania Stanisława Ignacego Witkiewicza z Jadwigą Trembecką-Ziębiną przy ul. Wolności 41 w Królewskiej Hucie były czysto platoniczne… Uciekniesz przed nimi, kupując na stacji Elki bilety na szaloną podróż śladami bohaterów serialu Daleko od szosy. Z góry będzie lepiej widać skazanego na bluesa Riedla, podbijającego serca nastolatek z Chorzowa Mirka Bregułę i błysk Oscara Franza Waxmana. Po takich przeżyciach polecamy odwiedziny w Pierwszej Śląskiej Fabryce Samolotów. Jeśli ukończysz kurs – polatasz szybowcami! Wierzymy w Ciebie!

Wspominaliśmy, że sekrety to wehikuł czasu? Przewróć kartkę i razem z U2 zaśpiewaj New Year’s Day nachorzowskim stadionie albo pozwiedzaj Państwową Fabryką Związków Azotowych, której dyrektorem został… znany chemik Ignacy Mościcki.

Wydana w roku 2022 pozycja znalazła się wówczas na szczycie listy bestsellerów chorzowskiej księgarni „Dopełniacz”. Chorzowianin.pl jest jednym z patronów medialnych książki.

Moderatorem środowego spotkania będzie Krzysztof Knas, redaktor naczelny magazynu „Chorzów Miasto Kultury”. Wojciech Dinges zapowiada, że uchyli rąbka tajemnicy w związku z nadchodzącą premierą jego powieści – „Najważniejszy rejs”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa