Seniorzy ze zniżkami w prawie 6 tys. sklepów

Seniorzy ze zniżkami w prawie 6 tys. sklepów
Program Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim Stowarzyszenia MANKO. | fot. Mariusz Banduch

Wczoraj w Centrum Integracji Międzypokoleniowej zainaugurowany został Program Gmina Przyjazna Seniorom. Dzięki temu mieszkańcy 60+ mogą nieodpłatnie otrzymać kartę i skorzystać z atrakcyjnych zniżek oferowanych przez prawie 6 tysięcy sklepów, firm i lokali w całej Polsce.

– Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolska Karta Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m. in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury. Lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej – informuje Stowarzyszenie Manko, które jest twórcą programu.

Program Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim Stowarzyszenia MANKO, które od 25 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. Środki na jego prowadzenie pozyskujemy od gmin partnerskich, sponsorów, składek członkowskich i darowizn.

– W mieście już od 11 lat działa program skierowany do osób 60+, którego częścią jest – Chorzowska Karta Seniora, z której korzysta 13 tysięcy mieszkańców. Dzięki niej również można uzyskać atrakcyjne rabaty na zakup towarów i usług u naszych (w większości chorzowskich) partnerów – przypomina Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa

Poniżej nasza foto relacja z wydarzenia. Autorem zdjęć jest Mariusz Banduch.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa