Wielki projekt inwestycyjny na chorzowskich terenach pokopalnianych

Wielki projekt inwestycyjny na chorzowskich terenach pokopalnianych

W Maciejkowicach rusza jedna z największych inwestycji w historii Chorzowa. Wraz z przedstawicielami miejskich władz jej lokalizację odwiedziła dziś prof. Marzena Czarnecka, Minister Przemysłu.

– Na terenach po kopalni Barbara Chorzów w ciągu najbliższych dwóch lat zostanie wybudowany zakład produkujący akcesoria dla kolei wraz z rozbudowa centrum magazynowego. Wartość całej inwestycji przekracza 300 milionów złotych i stworzy kilkadziesiąt nowych miejsc pracy – informuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Mieszcząca się w Chorzowie firma Moris sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem z trzydziestoletnią historią, opartym w 100% na polskim kapitale.Jej główne działy biznesowe stanowi sektor kolejowy (innowacyjna zgrzewalnia szyn, automatyczna linia do cięcia i otworowania szyn, produkcja akcesoriów kolejowych, licencjonowany przewoźnik kolejowy) oraz sektor wyrobów stalowych (szeroki asortyment prętów, kształtowników i blach stalowych, produkcja elementów konstrukcyjnych, automatyczny magazyn stali).

– To nowowczesna firma bazująca na najnowszych systemach logistycznych, informacyjnych i technologicznych czy sztucznej inteligencji – zauważa Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Jak podkreśla Marcin Michalik od ponad 10 lat firma inwestuje na terenach po kopalni Barbara Chorzów, zmieniając zdegradowany pogórniczy obszar i tworząc nowoczesne produkty i usługi w branży kolejowej,

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa